БЮТ вимагає включити до порядку денного проект ухвали про перевибори в Київській, Львівській обл. і Тернополі

Блок Юлії Тимошенко (БЮТ) буде блокувати трибуну Верховної Ради (ВР) України, доки більшість не включить до порядку денного проект постанови щодо перевиборів у Київській, Львівській обл. та Тернополі.

Блок Юлії Тимошенко (БЮТ) буде блокувати трибуну Верховної Ради (ВР) України, доки більшість не включить до порядку денного проект постанови щодо перевиборів у Київській, Львівській обл. та Тернополі. Про це РБК-Україна заявив нардеп від фракції БЮТ Сергій Міщенко.

"Ми блокуємо трибуну, оскільки сьогодні до порядку денного за нашою вимогою не включене основне питання щодо перевиборів у двох областях та м. Тернополі, а також питання щодо створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) на предмет розслідування фактів порушення виборчого законодавства під час проведення місцевих виборів", - наголосив С.Міщенко.

Він також додав, що усі проекти законів, які підготовлені БЮТ і стоять у порядку денному, "важливі, але питання виборів для нас, як і для усіх громадян сьогодні, питання їх прозорості - основне".

Нагадаємо, сьогодні перед засіданням ВР Блок Юлії Тимошенко заблокував парламентську трибуну з вимогою внести до порядку денного законопроекти, запропоновані опозицією.

Вчора, 2 листопада, у Верховній Раді був зареєстрований проект постанови "Про визнання в деяких виборчих округах виборів депутатів місцевих рад і міського голови 31 жовтня 2010 р. недійсними". 

Даний проект, ініційований народним депутатом фракції БЮТ Ольгою Боднар, передбачає визнати в деяких виборчих округах вибори депутатів місцевих рад і міського голови 31 жовтня 2010 р. недійсними.

Раніше перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем'якін заявив, що фракція Блоку Юлії Тимошенко зареєструвала у Верховній Раді проект постанови про визнання недійсними виборів в Київській, Львівській обл. і в м. Тернополь.

Фракція БЮТ також наполягає на включенні до порядку денного проекту постанови про створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) з питань розслідування фактів блокування державними установами участі у виборчому процесі політичної опозиції.

"Ми реєструємо сьогодні постанову про визнання недійсними результатів виборів в Київській, Львівській обл., в м. Тернопіль і про проведення повторних виборів", - заявив А.Кожем'якін.

Крім того, перший заступник голови партії "Батькивщина" Олександр Турчинов повідомив, що БЮТ готує "тисячі судових позовів" аж до оскарження результатів місцевих виборів в Європейському суді. О.Турчинов також додав, що "незалежно від того, чи буде прийнято постанову про проведення виборів, ми все одно йдемо до судів, і це будуть тисячі позовів". "І якщо українські суди відмовляться працювати за Конституцією і законом, ми підемо до Європейського суду", - сказав він.

При цьому у Партії регіонів стверджують, що БЮТ зможе оскаржити результати виборів на певних дільницях, а не в межах областей. "Визнання виборів недійсними в межах України, чи якогось округу не передбачено законом. Треба починати з дільниць... І тоді вже можна говорити про те, що відбулися якісь порушення, чи не включили когось з кандидатів тощо... І в зв'язку з цим повинен бути певний відсоток порушень на конкретній дільниці для того, щоб визнати такі вибори недійсними, але у межах дільниці", - заявив народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся