ua en ru

Бундесбанк знизив прогноз по зростанню ВВП Німеччини в 2012 р. до 0,5-1,0%

Автор: RBC.UA
На економіку Німеччини чекають важкі часи в найближчі кілька місяців, а криза периферійних країн єврозони може сповільнити зростання ВВП країни до незначного в наступному році, повідомив у понеділок, 21 листопада, Бундесбанк. У своєму щомісячному звіті в листопаді Бундесбанк знизив прогноз зростання ВВП Німеччини, найбільшої економіки єврозони, до 0,5-1,0% у наступному році з 1,0%, що очікувалися в аналогічному звіті минулого місяця, повідомляє Reuters.

На економіку Німеччини чекають важкі часи в найближчі кілька місяців, а криза периферійних країн єврозони може сповільнити зростання ВВП країни до незначного в наступному році, повідомив у понеділок, 21 листопада, Бундесбанк. У своєму щомісячному звіті в листопаді Бундесбанк знизив прогноз зростання ВВП Німеччини, найбільшої економіки єврозони, до 0,5-1,0% у наступному році з 1,0%, що очікувалися в аналогічному звіті минулого місяця, повідомляє Reuters.

"У найближчі місяці економіка Німеччини, імовірно, ввійде в тяжкий період", - повідомляється у звіті Бундесбанку.

Суверенна криза регіону підриває відновлення Європи і негативно впливає на міжнародні торговельні відносини, йдеться в документі.

Центробанк Німеччини закликав країни, які загрузли в борговій кризі, привести в порядок державні фінанси, підкресливши, що реформування політики може виявитися більш ефективним заходом, ніж постійне звернення за допомогою до Європейського Центробанку (ЄЦБ).

Глава Центробанку Німеччини Йенс Вайдманн, який за сумісництвом є членом ради Європейського Центробанку (ЄЦБ), висловився проти посилення участі ЄЦБ в боротьбі з кризою, незважаючи на тиск з боку Франції.

Він також відкинув ідею перетворення ЄЦБ в кредитора останньої інстанції для урядів. На думку Бундесбанку, це поставить під ризик основне завдання банку - забезпечення цінової стабільності в регіоні.

Зазначимо, сьогодні міністр фінансів Польщі Яцек Ростовський закликав вирішити проблему боргової кризи в Європі масштабними інтервенціями ЄЦБ. "У світлі останніх подій можна говорити лише про одну альтернативу: або ЄЦБ приступає до інтервенцій, або Європу чекає неминуча катастрофа", - зазначив Ростовський.

За словами Ростовського, без рішучих кроків ЄЦБ "існує небезпека настання економічної катастрофи в історичному масштабі. Її розмах буде порівнянний з Великою депресією зразка 1930-х років в США, і в кінцевому підсумку ця катастрофа може привести до війни в Європі".

Нагадаємо, за даними Національного статистичного бюро Німеччини, ВВП держави в III кварталі 2011 р., за попередніми даними, в порівнянні з попереднім кварталом виріс на 0,5% (з урахуванням сезонного коригування). Аналітики очікували такої ж зміни показника.

У порівнянні з III кварталом 2010 р. (з урахуванням сезонного коригування) ВВП цієї країни за звітний період збільшився на 2,6%. У II кварталі 2011 р. валовий внутрішній продукт (ВВП) Німеччини з урахуванням сезонного коригування виріс на 0,3% в порівнянні з попереднім кварталом. У річному обчисленні ВВП за II квартал 2011 р. збільшився на 2,9%. Аналітики чекали зростання ВВП на 0,5%.

За перший квартал 2011 р. економіка ФРН зросла на 1,5 %. Таким чином німецька економіка перевищила докризовий рівень. У порівнянні з першим кварталом 2010 р., вона зросла на 5,2%. Це - найвищі показники з часу возз'єднання Німеччини. За висновком статистиків, настільки помітний приріст економіки викликаний розширенням інвестицій, зростанням споживання та зростанням обсягу експорту. Зазначимо, експерти, проаналізувавши дані, вважали, що 2011 р. може стати роком економічного буму в ФРН. Вони не виключали, що за підсумками року обсяг ВВП зросте більш ніж на 3%.

У середині квітня ц.р. уряд Німеччини підвищив прогноз зростання національної економіки до 2,6% з 2,3% в 2011 р., пославшись на зростаючий внутрішній попит і витрати населення, що збільшуються. Влада очікувала, в середньому, зростання економіки на 1,75% на рік до 2015 р. включно.

В кінці жовтня Міністерство економіки Німеччини переглянуло прогноз по зростанню валового внутрішнього продукту (ВВП) в 2012 р. у бік пониження. Зростання економіки за підсумками наступного року складе 1%. Нова оцінка німецького уряду виявилася нижчою за попередню на 0,8 процентного пункту (раніше Мінекономіки прогнозувало зростання за підсумками 2012 р. на рівні 1,8%).

Прогноз по зростанню ВВП в поточному році був також переглянутий у бік зниження, однак менш значущо: з 3% до 2,9%. За словами глави Мінекономіки Філіпа Реслера, незважаючи на уповільнення зростання, економіка ФРН все ще перебуває на шляху розвитку.

Зазначимо також, що державний борг Німеччини в 2012 р. виросте на 26,1 млрд євро. Такі дані містяться в проекті федерального бюджету на 2012 р., який 11 листопада схвалила бюджетна комісія на 2012 р.

10 листопада Єврокомісія (ЄК) опублікувала черговий звіт про перспективи економічного розвитку Європи, різко погіршивши прогноз по зростанню ВВП єврозони на поточний і наступний роки. У цьому році ЄК не очікує від єврозони зростання більш ніж на 1,5%. У наступному ж році ситуація ускладниться: прогноз на 2012 р. був знижений з 1,3% до 0,5%, на 2013 р. прогноз склав 1,3%.

Раніше Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) також різко скоротила прогноз з економічного зростання в єврозоні на 2012 р. Організація прогнозує, що ВВП зони євро в 2012 р. виросте на 0,3% (півроку тому зростання оцінювався в 2%).

30 серпня міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Ratings Services (S&P) заявило, що економіка єврозони уникне повторної рецесії, хоча гальмування економічного зростання в регіоні підвищує ймовірність негативного сценарію.

Разом з тим в S&P зазначали, що темпи економічного зростання в єврозоні будуть залежати від рівня внутрішнього споживчого попиту, на який, серед іншого, впливає високий рівень безробіття. Рейтингове агентство скоротило свій прогноз щодо економічного зростання зони євро до 1,7% в 2011 р. і до 1,5% - в 2012 р. проти 1,9% і 1,8% зростання, що прогнозувалися в липні ц.р.