ru ua

Брюссель має намір обговорити умови вступу Сербії до ЄС

Автор: RBC.UA
Рада Європейського союзу ухвалила рішення почати переговори про приєднання Сербії до ЄС, повідомив у своєму мікроблозі у Twitter Президент Євросоюзу Херман ван Ромпей.

Рада Європейського союзу ухвалила рішення почати переговори про приєднання Сербії до ЄС, повідомив у своєму мікроблозі у Twitter Президент Євросоюзу Херман ван Ромпей (на фото).

Це стало можливим після того, як 27 червня Сербія досягла домовленості з Косовом про нормалізацію відносин. Раніше верховний представник ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон заявляла про те, що Сербія і Косово зробили "конкретний прогрес" у бік нормалізації відносин.

З 1 липня повноправним членом Європейського союзу стане ще одна балканська країна - Хорватія.

Нагадаємо, Белград і Приштина домовилися прагнути до нормалізації відносин на переговорах за посередництва ЄС у квітні 2013 р. Тоді ж Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори про членство Сербії у ЄС.

Напередодні ратифікації документа в парламенті Косова кілька сотень албанців зібралися біля будівель уряду та законодавчого органу в Приштині, протестуючи проти налагодження відносин із Сербією. Для розгону демонстрантів поліції довелося застосувати сльозогінний газ.

У 2008 р. Косово вийшло зі складу Сербії. Самопроголошену державу визнали майже всі країни Євросоюзу і США, загалом трохи більше 100 країн. Росія і Китай засудили таку політику, спрямовану на силове вирішення етнічних конфліктів, підтримку кримінальних угруповань косовських албанців і посилення сепаратизму у світі. Україна також не визнає незалежності Косова.

17 лютого ц.р. в Косовому відзначили п'яту річницю незалежності від Сербії. Як відомо, Косово сподівається в майбутньому стати повноцінним членом НАТО.

За даними російських правоохоронців, через Косово до Європи щорічно надходить афганський героїн на суму 3 млрд дол.

Нагадаємо, з 1 липня 2013 р. для громадян України набуває чинності візовий режим з Косовом. Напередодні в червні Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким миротворчий контингент України в Косовому буде фінансуватися з держбюджету. На сьогодні в Косовому перебувають 163 українських військовослужбовців.

Також додамо, що Україна розраховує підписати угоду про вільну торгівлю із Сербією восени 2013 р.