ru ua

British Petroleum подешевшала на 54 млрд євро після аварії в затоці

Автор: RBC.UA
Британська нафтова компанія British Petroleum (BP) стрімко втрачає в ціні. На тлі невдачі з усунення витоку нафти в Мексиканській затоці акції компанії звалилися на 17%.

Британська нафтова компанія British Petroleum (BP) стрімко втрачає в ціні. На тлі невдачі з усунення витоку нафти в Мексиканській затоці акції компанії звалилися на 17%, передає РБК з посиланням на Reuters.

Таким чином, всього за один день найбільша в Європі нафтогазова корпорація подешевшала на 16 млрд фунтів стерлінгів (18,86 млрд євро).

Аварія на буровій установці і екологічна катастрофа, що послідувала за нею, дорого обходяться компанії. До інциденту з витоком капіталізація BP становила 123 млрд фунтів стерлінгів (145 млрд євро).

Тим не менш, за останні 1,5 місяці вартість компанії знизилася на 37% і складає на сьогоднішній день 77 млрд британських фунтів (трохи менше 91 млрд євро), таким чином, за досить короткий термін BP подешевшала на 46 млрд фунтів, або 54 млрд євро.

Причиною сьогоднішнього "крутого піке" котирувань акцій став провал операції з "затикання" свердловини, з якої прямо в затоку періщить нафту. У вихідні BP визнала, що не зможе нічого вдіяти з витоком аж до серпня ц.р., коли BP закінчить буріння похилій свердловини. При цьому компанія витратила вже майже 1 млрд дол. на ліквідацію наслідків катастрофи.

Від обвалу котирувань у понеділок BP врятувало тільки те, що в цей день торги у Великобританії не проводилися у зв'язку з національним святом. Зате сьогодні прямо з ранку акції нафтового гіганта взялися відігравати весь негатив, який накопичився за 3 дні.

Керована BP нафтова платформа Deepwater Horizon біля узбережжя штату Луїзіана вибухнула 20 квітня ц.р., в результаті чого незабаром затонув. У результаті аварії загинуло 11 нафтовиків. З пошкодженої підводної свердловини в Мексиканську затоку почало витікати величезна кількість нафти, погрожуючи екосистемі регіону.

Інженери BP двічі робили спроби відкачати нафту на поверхню через спеціальний купол, проте не досягли успіху. Нафтова катастрофа в Мексиканській затоці вже визнана найбільшою в історії Сполучених Штатів. Раніше такою вважалася аварія супертанкера Exxon Valdez біля берегів Аляски в 1989 р.