Шведська прокуратура оскаржила рішення суду про звільнення Дж.Ассанджа під заставу

Шведська прокуратура подала апеляцію на рішення суду про звільнення засновника сайту Wikileaks Джуліана Ассанджа з-під варти під заставу.

Шведська прокуратура подала апеляцію на рішення суду про звільнення засновника сайту Wikileaks Джуліана Ассанджа з-під варти під заставу, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Тепер австралієць пробуде під арештом до закінчення розгляду скарги шведської сторони, за вимогою якої він був заарештований. Апеляція буде розглянута Верховним судом Великобританії, точний час початку її розгляду не уточнюється.

До того як була подана апеляція повідомлялося, що Дж.Ассандж залишиться у в'язниці до тих пір, поки не буде виплачена застава в розмірі 240 тис. фунтів стерлінгів (більше 286,6 тис. євро). Крім того, суд погодився відпустити Дж.Ассанджа під заставу лише при виконанні певних умов, які юристи назвали досить жорсткими. У рішенні, зокрема, говорилося, що Дж.Ассандж повинен щодня відмічатися в лондонській поліцейській дільниці, а також носити спеціальний браслет, який дозволяє відстежувати його переміщення. Також засновник Wikileaks повинен здати свій паспорт.

Раніше сьогодні британський суд задовольнив клопотання захисту Дж.Ассанджа про його звільнення з-під варти під заставу. Повідомлялося, що засновник Wikileaks залишиться на волі принаймні до 11 січня 2011 р., коли пройде наступне слухання з питання його екстрадиції до Швеції.

Нагадаємо, 7 грудня творець Wikileaks сам з'явився в поліцейське відділення для дачі свідчень і роз'яснень з приводу висунутих йому звинувачень, однак лондонська поліція його затримала, пояснюючи свої дії наявністю ордера на арешт, виданим владою Швеції.

У той же день, 7 грудня, суд Лондона відмовив у звільненні під заставу засновнику скандального інтернет-проекту WikiLeaks, і залишив його під вартою до наступного слухання, призначеного 14 грудня ц.р.

Відзначимо, Стокгольм звинувачує Дж.Ассанджа у злочинах сексуального характеру, вчинених у серпні 2010 р. Справу на журналіста було віткрито на підставі заяв двох жінок, з якими Дж.Ассандж мав сексуальний зв'язок.

Австралійський журналіст Дж.Ассандж, ідеолог прозорості урядів, створив WikiLeaks у 2006 р. Інтернет-проект став широко відомий завдяки публікації матеріалів про війну в Афганістані та Іраку, в результаті чого громадськість дізналася деякі подробиці цих кампаній, що дискредитують офіційний Вашингтон.

Зокрема, у матеріалах йшлося про невиправдані жертви серед мирного населення, тортури, що застосовуються до затриманих за підозрою в тероризмі, про невдачі ряду операцій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся