RU

Британська поліція заявила про можливі теракти в центрі Лондона

Автор: RBC.UA
Поліція Великобританії попередила лондонські установи і бізнесменів про можливий  теракт в центрі британської столиці. Як стверджують поліцейські, сценарій нападу може бути таким же, як в листопаді в 2008р. у індійському Мумбаї, коли загинули 174 і постраждали більше 300 людей, повідомляє BBC з посиланням на ЗМІ Великобританії.

Поліція Великобританії попередила лондонські установи і бізнесменів про можливий теракт в центрі британської столиці. Як стверджують поліцейські, сценарій нападу може бути таким же, як в листопаді в 2008р. у індійському Мумбаї, коли загинули 174 і постраждали більше 300 людей, повідомляє BBC з посиланням на ЗМІ Великобританії.

Інформація про можливий теракт була отримана два тижні тому на одному з сайтів ісламізму радикального толку. Як повідомив на брифінгу в лондонському районі Сіті представник контртерористичного підрозділу столичної поліції, "Мумбаї наближається до Лондона". За його словами, "невелика кількість людей із зброєю і саморобною вибухівкою" може спробувати захопити заручників в офісній будівлі.

Передбачається, що спроба нападу може бути здійснена на початку 2010р.

Нагадаємо, ще в жовтні 2006р. "Аль-Кайєда" заявила, що основною метою її атак тепер буде Великобританія, а не США. "Аль-Кайєда" розглядає Великобританію як легку мішень внаслідок тісних зв'язків цієї країни з Пакистаном, де, за розвідувальними даними, знаходяться табори бойовиків угрупування. А оскільки між Пакистаном і Великобританією щорічно переміщаються десятки тисяч людей, це полегшить терористам відправку до Європи своїх бойовиків. Наявність же в Сполученому Королівстві великої пакистанської діаспори ускладнить спецслужбам обчислення передбачуваних учасників терористичного акту.

Як вважають фахівці, агентам "Аль-Кайєди" у Великобританії вже вдалося практично повністю відновити інфраструктуру організації, розгромлену британськими спецслужбами після липневих вибухів в Лондоні в 2006р.