ua en ru

Британська поліція перейде на тактику «нульової терпимості»

Автор: RBC.UA
Британська влада має намір різко переглянути і посилити свою політику щодо вуличної злочинності і перейти на програму американського типу так званої "нульової терпимості" щодо учасників вуличних заворушень і мародерів.

Британська влада має намір різко переглянути і посилити свою політику щодо вуличної злочинності і перейти на програму американського типу так званої "нульової терпимості" щодо учасників вуличних заворушень і мародерів.

Таку заяву зробив сьогодні британський прем'єр-міністр Девід Кемерон, передає ВВС.

Тактика "нульової терпимості" колись була популяризована в США, вона передбачає жорсткі покарання навіть за незначні правопорушення, що має показувати учасникам вуличних банд, що уряд не має наміру закривати очі на їхні дії.

"Я буду говорити набагато більше про необхідність цих заходів, тому що така необхідність є. Ми недостатньо голосно заявили про нашу" нульову толерантність", але це та думка, яку ми хочемо донести", - сказав британський прем'єр.

Тим часом повідомляється, що поліція і спецслужби Великобританії сьогодні понад 20 осіб, які, використовуючи смартфони й соціальні мережі, організовували масові заворушення в країні. Очікується, що найближчими днями будуть проведені нові арешти. Як визнають зараз фахівці, Великобританія першою серед західних країн випробувала на собі нові технології організації соціальних криз і управління їх розвитком. Примітно, втім, що через "Твіттер" і "Фейсбук" координували свої дії як учасники заворушень, так і ті жителі Лондона, які влаштовували нічні чергування у своїх районах, щоб захистити їх від мародерів.

Вчора повідомлялося, що поліція Лондона пред'явила різні звинувачення більше ніж 700 учасникам заворушень. Усього арештовано більше 1 тис. 700 осіб. Більше третини заарештованих - підлітки, які не досягли 18 років.

Що стосується заяви Кемерона, то самі поліцейські не в захваті від ідеї запровадження тактики «нульової терпимості». Вони також критикують плани британського уряду залучити для консультацій з приводу того, як в майбутньому уникнути масових заворушень, американського поліцейського. За допомогою до колишнього керівника поліції Нью-Йорка і Лос-Анджелеса Білла Бреттона, який отримав кличку "суперкоп" за наведення порядку під час масових заворушень у Лос-Анджелесі в 1992 році, звернувся британський прем'єр Девід Камерон. У відповідь, той не тільки погодився приїхати до Британії найближчим часом, але і прокоментував дії британських поліцейських під час погромів минулого тижня, заявивши, що одними арештами з погромниками не впоратися, і що треба розглядати більш глибокі соціальні причини виникнення бунтів в сучасних розвинених країнах.

Білл Бреттон відомий саме впровадженням тактики "нульової толерантності". Глава британської Асоціації вищих офіцерів поліції сер Х'ю Орд заявив в інтерв'ю недільному виданню The Independent про те, що "він не впевнений, що хотів би вчитися з досвіду роботи американської поліції з регіону, де налічується більше 400 банд". "Думаю, якщо на вашій території діють понад 400 злочинних об'єднань, вашу роботу навряд чи можна назвати ефективною. Якщо ми подивимося на стиль роботи американської поліції, рівень насильства, яке вона допускає, то ми побачимо фундаментальні відмінності", - заявив сер Х 'ю, пропонуючи британському уряду розглянути можливість розширення повноважень і тактики поліції з дотриманням Європейської конвенції з прав людини. У схожому ключі прозвучали також заяви Федерації поліції Великого Манчестера і колишнього керівника Скотленд-Ярду Джона О'Коннора.

Британські погроми спалахнули 6 серпня 2011 р. Сигналом до початку заворушень стало вбивство лондонця Марка Даггана місцевим поліцейським. Правоохоронці стверджували, що він першим відкрив вогонь, проте незалежна експертиза показала, що він взагалі не стріляв зі свого пістолета. Спочатку погроми охопили околиці Лондона - Челсі, Брікстон і Енфілд. Пізніше, 8-9 серпня, заворушення перекинулися на інші міста країни, в тому числі Ліверпуль, Манчестер і Бірмінгем.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив про те, що на відновлення територій та допомогу жертвам погромів буде виділено 10 млн фунтів. При цьому, за попередніми оцінками страховиків, збитки від масових заворушень можуть перевищити 150 млн фунтів. Кемерон також визнав, що в перші дні заворушень було задіяно занадто мало поліцейських і тактика, яку вони застосовували, не дала належного ефекту.

Фахівці вважають, що глава британського уряду може схвалити онлайн-петицію жителів Великобританії, які запропонували позбавляти учасників погромів соціальної допомоги. Крім того, Д. Кемерон вважає, що ефективним заходом попередження майбутніх заворушень стане виселення винних з муніципальних квартир.