Британець у віці 100 років подолав марафонську дистанцію

Понеділок 17 жовтня 2011 10:23
Автор: RBC.UA
Британець індійського походження Фауджа Сінгх, якому виповнилося 100 років, став найстаршим марафонцем світу. Він подолав дистанцію 42 кілометри 195 метрів на змаганнях у Канаді.

Британець індійського походження Фауджа Сінгх, якому виповнилося 100 років, став найстаршим марафонцем світу. Він подолав дистанцію 42 кілометри 195 метрів на змаганнях у Канаді, передає ВВС.

Столітній спортсмен, який живе в лондонському районі Ілфорд, пробіг марафон в Торонто за 8 годин 25 хвилин і 16 секунд. При цьому кращим результатом на марафонській дистанції зараз вважається час 2 години 3 хвилини і 38 секунд.

Пройшовши 35 кілометрів, британець зіткнувся з "марафонської стіною" (тобто настав момент, коли бігун відчуває, що досяг межі своїх можливостей), однак продовжував боротися, і досяг фінішу приблизно через дві години. Фауджа Сінгх закінчив марафон на 3850-м місці, випередивши ще п'ятьох бігунів.

Тренер столітнього спортсмена і його перекладач Хармендер Сінгх каже, що бігун задоволений своїм результатом. "Він дуже радий, що здійснив мрію всього свого життя", - сказав тренер.

Спортсмен пояснює свої неабиякі фізичні можливості раціоном, в який незмінно входить каррі і чай, а також постійним гарним настроєм. "Секрет довгого і здорового життя полягає у відсутності стресів. Будьте вдячні за все, що у вас є, тримайтеся подалі від негативних людей, не припиняйте посміхатися і продовжуйте бігати", - говорить Сінгх.

Фауджа Сінгх народився в Індії в 1911 р. і був селянином в індійському штаті Пенджаб. У 1960-і рр. він іммігрував до Великобританії. Сінгх почав бігати 11 років тому, коли померла його дружина. Кожен день він пробігає близько 10 миль (більше 16 кілометрів).

У 2003 році він встановив світовий рекорд у категорії бігунів, яким виповнилося 90 років, пробігши марафон в Торонто за 5 годин 40 хвилин. Однак нинішнє досягнення британця забезпечить йому ще один запис у Книзі рекордів Гіннеса.

У четвер він також побив вісім рекордів для 100-річних чоловіків після того, як подолав усі спринтерські дистанції від 100 до 5 тис. метрів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся