Бразильським ув’язненим можуть скоротити терміни за вироблення електроенергії

Середа 11 липня 2012 10:20
Автор: RBC.UA
Бразильська влада виступила з несподіваною ініціативою, яка дозволить ув'язненим розраховувати на скорочення тюремних термінів. Арештантам запропоновано виробляти електроенергію на спеціальних велотренажерах.

Бразильська влада виступила з несподіваною ініціативою, яка дозволить ув'язненим розраховувати на скорочення тюремних термінів. Арештантам запропоновано виробляти електроенергію на спеціальних велотренажерах, передає Associated Press.

З подібною ініціативою виступив суддя Хосе Енріке Маллманн, який дізнався про аналогічне нововведення в американських в'язницях. Пропозицію вже випробували у виправних закладах в муніципалітеті Санта-Ріта-ду-Сапукаї на сході Бразилії.

Протягом двох останніх місяців вісім в'язнів тюрми пересіли на велотренажери. Пропозиція була зустрінуту арештантами з ентузіазмом: велотренажерів вже не вистачає. Ув'язнені крутять педалі три дні на тиждень по вісім годин. Поки що арештантам вдалося виробити енергію, достатню для роботи 10 вуличних ліхтарів. За кожен день роботи в'язням додатково викреслюють один день з тюремного терміну.

Зазначимо, що раніше бразильська влада виступила з пропозицією скоротити термін тим ув'язненим, які займаються власною освітою і старанно читають книги. Згідно концепції законодавців, кожен ув'язнений може скоротити свій тюремний термін на 48 днів щорічно, якщо прочитає 12 книг по філософії, літератури, науки або класичної історії. Однак на слово арештантам не повірять: вони повинні написати твір про книзі відповідно до правил граматики. Зараз система апробована в чотирьох бразильських в'язницях. Спеціально сформована комісія займається підбором учасників.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся