ua en ru

Бразилія приєдналася до санкцій ООН проти Ірану

Автор: RBC.UA
Президент Бразилії підписав указ про приєднання країни до санкцій ООН проти Ірану.

Президент Бразилії підписав указ про приєднання країни до санкцій ООН проти Ірану. Про це повідомляє РБК з посиланням на телеканал France24.

"Відповідний указ підписав Президент країни Луїс Інасіо Лула да Сільва, тому що існує традиція, за якою Бразилія виконує рішення Об'єднаних націй, включаючи ті, з якими вона не згодна", - заявив бразильський міністр закордонних справ Селсо Аморім.

Відзначимо, Бразилія і Туреччина в червні голосували в Раді безпеки ООН проти введення чергового пакету санкцій відносно Ісламської республіки.

Нагадаємо, 26 липня міністри закордонних справ Європейського союзу схвалили нові санкції проти Ірану, висловившись за обмежувальні заходи в сферах торгівлі, фінансових послуг, енергетики і транспорту.

Раніше, 9 червня Рада Безпеки ООН ввела нові санкції відносно Ірану. Таким чином, відносно Ірану вводиться вже четвертий раунд міжнародних санкцій.

Ірану забороняється купувати важке озброєння. Резолюція закликає вживати заходи проти іранських банків за кордоном, які підозрюються в причетності до ядерної або ракетної програм Тегерану. Крім того, до чорного списку заносяться три підприємства, підконтрольні Національним судноплавним лініям Ісламської Республіки (Islamic Republic of Iran Shipping Lines), плюс ще 15 компаній, що належать Корпусу вартових Ісламської Революції.

Санкції також торкнуться нафтогазової галузі іранської економіки, зокрема будуть "заборонені нові інвестиції, технічна підтримка і передача технологій". Крім того, на території Євросоюзу буде заборонена діяльність іранських транспортних компаній, що здійснюють вантажоперевезення по воді і повітрю. Посольства європейських країн не видаватимуть віз служителям Корпусу вартових Ісламської Революції, а їх активи в банках Європи будуть заморожені.

Крім того, США запровадили додаткові санкції проти Тегерану, які забороняють ряду нафтогазових компаній постачати до Ірану бензин і інші нафтопродукти.

У травні цього року за посередництва Анкари і Бразиліа Тегеран погодився на операцію з передачі свого слабозбагаченого ядерного палива до Туреччини і отримання натомість збагаченого урану. Проте США і їх союзники назвали дану угоду недостатньою для вирішення проблеми, пов'язаної з ядерною програмою Ірану і наполягли на введенні нових санкцій ООН.

У Вашингтоні вважають, що Іран веде роботи зі створення ядерної зброї. У Тегерані наполягають, що ядерна програма Ісламської республіки носить мирний характер.