ua en ru

BP вдалося зменшити штраф за витік нафти в Мексиканській затоці на 3,4 млрд дол. (фото)

Автор: RBC.UA
Британська корпорація BP домовилася з американською владою не враховувати 810 тис. барелів розлитої нафти в Мексиканській затоці. Таким чином, сума штрафу скоротиться на 3,4 млрд дол., повідомляє Bloomberg. Нафта після аварії була зібрана і не потрапила у воду і навколишнє середовище, заявив суддя Нового Орлеана Карл Барб'є.

Британська корпорація BP домовилася з американською владою не враховувати 810 тис. барелів розлитої нафти в Мексиканській затоці. Таким чином, сума штрафу скоротиться на 3,4 млрд дол., повідомляє агентство Bloomberg.

Читайте також: МЕА знизило прогноз споживання нафти у світі у 2013 р. до 90,7 млн ​​бар./день

Нафта після аварії була зібрана і не потрапила у воду і навколишнє середовище, заявив суддя Нового Орлеана Карл Барб'є. "BP і США згодні, що 810 тис. барелів нафти не повинні враховуватися при розрахунку передбаченого законом максимального штрафу", - зазначив він.

Згідно з американським законодавством про чисту воду, BP виплатить від 1,1 тис. до 4,3 тис. дол. за кожен барель, що потрапив у воду в результаті аварії.

При цьому розмір штрафу залежить від кількох чинників, включаючи доказ факту недбалості з боку BP. Компанії наразі вдалося скоротити суму штрафу із 21 млрд дол. до 17,6 млрд дол.

Читайте також: США отримають від Transocean 1,4 млрд дол. за аварію в Мексиканській затоці

Зазначимо, що суд у справі про аварію в Мексиканській затоці 2010 р. розпочнеться 25 лютого в Новому Орлеані.

Витрати енергетичної компанії на судову тяганину, за інформацією Financial Times, можуть досягти 90 млрд дол. Адже, крім федеральних властей, компанії пред'являють позови також і муніципалітети - на 34 млрд дол.

Нагадаємо, нафтова катастрофа біля узбережжя США почалася 20 квітня 2010 р. з вибуху метану на платформі Deepwater Horizon, яка перебувала під управлінням BP. В результаті вибуху загинули 11 робітників. Через два дні платформа затонула, а з пошкодженої свердловини на глибині 1,5 км почала витікати нафта. Це призвело до найбільшої екологічної катастрофи в регіоні за останні десятиліття. ВР зупинила витік нафти 15 липня, але до того часу в море потрапило майже 5 млн бар. вуглеводневої суміші.

Раніше ВР визнала себе винною у злочинній поведінці для врегулювання багатомільярдних санкцій по цивільних і кримінальних справах, які пов'язані з вибухом на платформі Deepwater Horizon, а також у створенні перешкод при розслідуванні справи.

Читайте також: Збитки ВР через аварію в Мексиканській затоці зростуть до 90 млрд доларів (відео)

Нагадаємо, в листопаді минулого року повідомлялося, що британська нафтова компанія BP виплатить найбільший штраф в історії США в розмірі 4,5 млрд дол. у якості штрафу за розлив нафти в Мексиканській затоці. Раніше, в червні минулого року, повідомлялося, що BP планує заощадити 10 млрд дол. на виплатах за розлив нафти в Мексиканській затоці.

Наприкінці грудня 2012 р. стало відомо, що суд Нового Орлеана схвалив мирову угоду нафтової компанії BP із групою приватних позивачів на 7,8 млрд дол. Умови угоди передбачали відмову компаній і громадян від близько 100 тис. позовів до нафтовидобувної корпорації у справі про розлив нафти в Мексиканській затоці у 2010 р.

Зазначимо, що у 2012 р. чистий прибуток (доступний для розподілу серед акціонерів BP) британського нафтогазового гіганта BP Plc. впав майже вдвічі - до 11,582 млрд дол. у порівнянні з 25,7 млрд дол., отриманими за 2011 р. Сукупний виторг компанії у 2012 р. склала 383,571 млрд дол., скоротившись на 0,7% порівняно з аналогічним показником за 2011 р. у розмірі 386,463 млрд дол.

Читайте також: Нафтогазова BP відсторонена від укладання контрактів з урядом США

Нагадаємо, чистий прибуток BP Plc. за підсумками 2011 р. склав 25,7 млрд дол. проти чистих збитків у 2010 р. у розмірі 3,72 млрд дол.

У серпні минулого року повідомлялося, що ВР продасть НПЗ і 800 заправок на південному заході США за 2,5 млрд дол. у рамках програми реорганізації нафтопереробного бізнесу у США. Пізніше, наприкінці жовтня 2012 р. стало відомо, що ВАТ "Роснєфть" викуповує 100% акцій ТНК-BP у консорціуму AAR і британської нафтової компанії BP. Загальна сума угоди склала 61 млрд дол.

Наприкінці листопада повідомлялося, що ВАТ "Роснєфть" підписало остаточні угоди з ВР про придбання 50-процентної частки в ТНК-ВР в обмін на 17,1 млрд дол. грошових коштів і 12,84% казначейських акцій "Роснєфті". По завершенні даних угод ВР буде володіти 19,75% акцій "Роснєфті", включаючи вже наявну у ВР частку в 1,25%.

Читайте також: У 2013 р. відбудеться переділ світового енергоринку, - ВР

Раніше BP планувала залучити 38 млрд дол. за рахунок продажу різних активів у 2012 р., проте із продажем ТНК-BP їй вдалося залучити значно більшу суму. Це збільшило шанси BP на покриття подальших судових витрат у зв'язку з розливом нафти без погіршення фінансового профілю компанії.

Британський нафтогазовий гігант BP Рlc. (British Petroleum до травня 2001 р., після - Beyond petroleum) - друга за обсягами видобутку нафтова компанія Європи після Royal Dutch/Shell. Штаб-квартира компанії розташована в Лондоні, штат BP становить близько 80 тис. співробітників. Головою ради директорів ВР є Карл-Хенрік Сванберг, головним керуючим - Роберт Дадлі (на фото).

BP володіє нафтопереробними і нафтохімічними потужностями, мережею АЗС, випускає мастила під маркою Castrol. Також компанії належать частки в 10 газопроводах і п'яти регазифікаційних терміналах у Північному морі. Крім того, компанія володіє 47-відсотковою часткою в газопроводі на Алясці, а також декількома прийомними терміналами для зрідженого природного газу в Мексиканській затоці.

Читайте також: США цього року стануть найбільшим виробником палива, - ВР