ua en ru

BP оскаржила розміри компенсацій постраждалим від розливу нафти у Мексиканській затоці

Автор: RBC.UA
BP оскаржила рішення суду про виплату компенсацій постраждалим від розливу нафти у Мексиканській затоці в 2010 р. Представники нафтовидобувної компанії мають намір просити суд Нового Орлеана про припинення компенсацій за економічні втрати. У BP запевняють, що подібні компенсації були запитані з боку підприємств, які розташовані далеко від побережжя Мексиканської затоки і не понесли ніяких втрат від катастрофи.

BP оскаржила рішення суду про виплату компенсацій постраждалим від розливу нафти у Мексиканській затоці в 2010 р. Представники нафтовидобувної компанії мають намір просити суд Нового Орлеана про припинення компенсацій за економічні втрати, передає Reuters. У BP запевняють, що подібні компенсації були запитані з боку підприємств, які розташовані далеко від побережжя Мексиканської затоки і не понесли ніяких втрат від катастрофи.

В даний час розмір компенсацій з боку BP 100 тис. позивачів, серед яких приватні і юридичні особи, складає 7,8 млрд дол. Проте нафтовидобувна компанія завірила суд, що у разі продовження виплат в колишньому розмірі, обсягу фонду може не вистачити і BP буде нанесений "непоправний збиток". Вже до кінця 2012 р. розмір компенсацій збільшився до 8,5 млрд дол.

Читайте також: BP вдалося зменшити штраф за витік нафти в Мексиканській затоці на 3,4 млрд дол. (фото)

Розмір індивідуальних виплат визначає юрист Патрік Джуно зі штату Луїзіана, який, за словами представників BP, задовольняє незаконні вимоги і завищує суми компенсацій. При цьому суд Нового Орлеана від 5 березня підтримав дії Джуно. Саме на це рішення суду і була подана апеляція.

"BP не погоджувалася на компенсації у розмірі сотень мільйонів і навіть декількох мільярдів доларів для позивачів, втрати яких у реальності просто відсутні і були штучно створені інтерпретацією угоди BP з постраждалими", - говориться в заяві нафтової компанії.
Зі свого боку юристи-представники постраждалих вважають, що у BP немає приводів для апеляцій, оскільки нафтова компанія сама допустила помилку в оцінці масштабів катастрофи і кількості постраждалих.

Читайте також: Прибуток британської BP в 2012 р. зменшився майже в два рази - до 11,58 млрд дол

BP щорічно втрачає до 5 млрд дол. у зв'язку з витратами на компенсації і судові витрати через витік нафти в Мексиканській затоці в 2010 р. Раніше BP домовилася з американською владою не враховувати 810 тис. барелів розлитої нафти в Мексиканській затоці. Таким чином, сума штрафу скоротиться на 3,4 млрд дол.

Нагадаємо, нафтова катастрофа біля узбережжя США почалася 20 квітня 2010 р. з вибуху метану на платформі Deepwater Horizon, що знаходилася під управлінням BP. В результаті вибуху загинули 11 робітників. Через два дні платформа затонула, а з пошкодженої свердловини на глибині 1,5 км почала витікати нафта. Це призвело до найбільшої екологічної катастрофи в регіоні за останні десятиліття. ВР зупинила витік нафти 15 липня, але на той час в море потрапило майже 5 млн бар. вуглеводневої суміші.

Зазначимо, що в 2012 р. чистий прибуток (доступний для розподілу серед акціонерів BP) британського нафтогазового гіганта BP Plc. впав майже в два рази - до 11,582 млрд дол. в порівнянні з 25,7 млрд дол., отриманими за 2011 р. Сукупна виручка компанії в 2012 р. склала 383,571 млрд дол., скоротившись на 0,7% в порівнянні з аналогічним показником за 2011 р. у розмірі 386,463 млрд дол.

Читайте також: Нафтогазова BP усунена від укладення контрактів з урядом США

Британський нафтогазовий гігант BP Рlc. (British Petroleum до травня 2001 р., після - Beyond Рetroleum) - друга за обсягами видобутку нафтова компанія Європи після Royal Dutch/Shell. Штаб-квартира компанії розташована в Лондоні, штат BP складає близько 80 тис. співробітників. Головою ради директорів ВР є Карл-Хенрік Сванберг, головним керуючим - Роберт Дадлі (на фото).

BP володіє нафтопереробними і нафтохімічними потужностями, мережею АЗС, випускає масла під маркою Castrol. Також компанії належать долі в 10 газопроводах і п'яти регазифікаційних терміналах у Північному морі. Крім того, компанія володіє 47-процентною часткою в газопроводі на Алясці, а також декількома приймальними терміналами для зрідженого природного газу в Мексиканській затоці.