Бойко: В листопаді Україна може почати розрахунки за російський газ в рублях

Україна може розпочати розрахунки за імпортований російський газ в рублях вже в листопаді поточного року. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна може розпочати розрахунки за імпортований російський газ в рублях вже в листопаді поточного року. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, на відповідне запитання журналістів міністр відповів: "Так, ми зараз цим займаємося".

Зазначимо, сьогодні прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що ціна російського газу для України без урахування "харківської знижки" - 546 дол за 1 тис. куб. м.

14 жовтня ц.р. віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час XI Міжнародного економічного форуму повідомив, що ціна російського газу для України на сьогоднішній день складає 500,5 дол

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко повідомляв, що ціна на імпортований з Росії газ для України в четвертому кварталі 2011 р. складе 398 - 402 дол. за тисячу кубометрів. Перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявляв, що ціна на російський газ в 2012 р. коливатиметься від 414 до 416 дол за тис. куб. м.

НАК "Нафтогаз України" в жовтні 2011 р. перерахувала ВАТ "Газпром" близько 867 млн ​​дол за поставку природного газу в попередньому місяці. В цілому, за даними прем'єр-міністра України Миколи Азарова України в 2011 р. сплатила близько 70 млрд грн за газ.

Вчора стало відомо, що Національний банк України (НБУ) 26 жовтня 2011 р. домовився про можливість здійснення розрахунків за спожитий Україною газ у рублях. Досягнуті домовленості дають українській стороні можливість маневру під час проведення платежів з оплати імпорту товарів, зокрема природного газу, а також дозволять уникати коливань на валютному ринку у випадку проведення платежів з суб'єктами РФ.

Зазначимо, вчора Президент України Віктор Янукович заявив під час міжнародних муніципальних слухань "Розвиток належного управління на місцевому та регіональному рівнях" в Києві, що непомірно висока ціна на газ для України відображається на всьому стані економіки країни.

Зазначимо, 31 жовтня стало відомо, що Кабінет міністрів ухвалив рішення про збільшення статутного капіталу НАК "Нафтогаз України" на 4 млрд грн шляхом випуску додаткових акцій чинної номінальної вартості із збереженням 100% акцій у власності держави. 26 жовтня своєю постановою Кабінет міністрів України збільшив статутний капітал НАК "Нафтогаз України" на 3,5 млрд грн - до 45 млрд 840 млн 905 тис. грн. До того, статутний капітал НАК становив 42 млрд 340 млн 905 тис. грн.

Газове питання в російсько-українських відносинах увійшло в особливо гостру фазу на початку вересня 2011 р. у зв'язку із запланоіваним зростанням цін на газ. Спочатку Міністерство енергетики України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в поточному. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що за умовами контракту Київ зобов'язаний оплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія.

26 жовтня Азаров заявив, що Україна і Росія близькі до компромісу з газового договору. При цьому він зазначив, що мова йде про "великий пакет документів, що визначає весь спектр взаємин" і що рішення може бути вигідним для обох сторін. Інші подробиці український прем'єр розкривати не став, додавши лише, що компроміс не пов'язаний з питанням про вступ України до Митного союзу РФ, Білорусії і Казахстану. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top