ua en ru

Бойко: Будівництво лінії Запорізька АЕС - Каховська буде завершено за 2,5 роки

Автор: RBC.UA
Будівництво повітряної лінії 750 кВт Запорізька АЕС - Каховська буде завершено за 2,5 роки. Про це повідомив у ході брифінгу міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.

Будівництво повітряної лінії 750 кВт Запорізька АЕС - Каховська буде завершено за 2,5 роки. Про це повідомив у ході брифінгу міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Лінія передач (повітряна лінія 750 кВт Запорізька АЕС - Каховська) буде побудована за 2,5 роки. У нас розроблений план-графік роботи і ми будемо прискорювати ці процеси, враховуючи важливість для нас цієї мережі. А також те, що Запорізька АЕС сьогодні працює не в оптимальному режимі", - заявив міністр.

Нагадаємо, Верховна Рада України (ВР) 6 липня ухвалила законопроект про ратифікацію кредитної угоди на 175 млн євро між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на будівництво повітряної лінії 750 кВт Запорізька АЕС - Каховська.

Як відзначив тоді Бойко, котрий представляв законопроект, наразі відсоткова ставка складає 2,7% річних. Ставка комісії за зобов'язання становить 0,5 % річних. Мінімальною сумою вибірки є 100 тис. євро, мінімальною сумою дострокової сплати є 5 млн євро, мінімальною сумою анулювання є 500 тис. євро. Останньою датою погашення кредиту є 20 жовтня 2025 року.

Вищезазначена угода між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку підписана 19 жовтня 2010 р.

Як тоді повідомлялось, із коштів кредиту фінансуватиметься будівництво підстанції 750 кВ у Каховці і двох заходів лінії електропередачі 330 кВ у Херсонської області України. Кредит також буде використано для реконструкції двох ліній електропередачі 330 кВ у Запорізької області і підстанції 330 кВ у Новій Каховці.

ЛЕП дозволить додатково видати в енергосистему 700 МВт потужності. Загальна вартість проекту складе 500 млн євро. 175 млн євро виділить Європейський інвестиційний банк, 150 млн євро - компанія "Укренерго", яка і залучає кредити.

Проект має першочергове значення для енергосистеми України, оскільки допоможе зменшити втрати під час передачі електроенергії і залежність країни від імпортного палива. Він дозволить використовувати незадіяні потужності Запорізької АЕС для електропостачання підприємств і домогосподарств в південній частині України і на Кримському півострові, що в даний час не є можливим зважаючи на обмежену пропускну спроможність ліній електропередачі.

Нагадаємо, 24 вересня 2010 р. керівник делегації ЄБРР, директор від Європейської комісії Васси Лелакіс повідомив про фінансування трьох проектів в Україні на суму близько 2 млрд євро, які будуть здійснюватися під гарантії держави. Зокрема він повідомив, що ЄБРР має намір інвестувати в енергобезпеку, енергозберігаючі технології та розвиток промисловості в Україні.

ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в економіку України. За підсумками минулого року інвестиції ЄБРР в Україні становили 1,1 млрд євро або 1,5 млрд дол. За даними на 1 жовтня 2010 р. він узяв на себе зобов'язання щодо надання інвестицій на суму приблизно 5,1 млрд євро в рамках 204 проектів.

Мета ЄБРР, власниками якого є 61 країна і дві міждержавні установи, полягає в сприянні переходу від центрального планування до ринкової економіки в країнах від Центральної Європи до Середньої Азії. ЄБРР розпочав співпрацю з Україною в 1993 р.