ua en ru

Бойко і Міллер обговорили співробітництво в газовій сфері

Автор: RBC.UA
У неділю 25 вересня у Москві пройшла робоча зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка з Головою правління ВАТ «Газпром» Олексієм Міллером.

У неділю 25 вересня у Москві пройшла робоча зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка з Головою правління ВАТ «Газпром» Олексієм Міллером. Про це повідомили в прес-службі Міненерговугілля.

Під час переговорів сторони обговорили питання співробітництва у газовій сфері.

Юрій Бойко та Олексій Міллер обговорили конкретні шляхи реалізації домовленостей, досягнутих у ході переговорів, які пройшли у суботу, 24 вересня, між Президентом України Віктором Януковичем та Президентом Росії Дмитром Медведєвим і Прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним у сфері закупок і транзиту російського газу.

В ході переговорів Янукович торкнувся питань про співпрацю у сфері енергетики, і висловив упевненість у тому, що їх вдасться вирішити конструктивно. "З урахуванням того, що нам вдалося зробити разом з вами за ці півтора року, - а нам вдалося стабілізувати торгово-економічні питання, і не тільки, - я впевнений, що ми і тут підійдемо правильно і конструктивно до вирішення питань", - підкреслив Президент України.

Відзначимо, Україна вимагає перегляду газових угод з Росією, враховуючи поточну ціну завищеною. На думку голови "Нафтогазу" Євгена Бакуліна, справедливою була б ціна 230 дол. за тисячу кубометрів замість 345 дол., які Україна платить в третьому кварталі поточного року.

"Газпром" неодноразово заявляв, що коригування цін можливе лише за умови злиття "Нафтогазу" і "Газпрому". Українська сторона на це піти не готова.

Як повідомило раніше джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості виданню "Комерсант-Україна", в разі відмови Москви знизити ціну на газ Київ пригрозить підняти питання про підвищення ставки за транзит російського палива. "Ми виходимо з того, що РФ повинна платити не менше 3 дол. за тисячу кубів. Наші розрахунки грунтуються на ціні транзиту по території Словаччини, куди через нас потрапляє російський газ. Словаки отримують за його транзит 4 долл.", - заявило джерело.

У той же час, як запевняють джерела в Кремлі і МЗС РФ, Україні не слід розраховувати на поступки. Росія не перегляне газовий контракт і готова судитися з цього приводу. Але головне, главі держави, за даними видання, запропонують визначитися: або Україна вступає до Митного союзу і зберігає для себе російський ринок, або не вступає і втрачає його. Москва безпосередньо пов'язує можливу газову знижку з приєднанням Києва до союзу, створеного нею з Астаною та Мінськом і з отриманням контролю над прокладеним по українській території газопроводом.

Українська влада, не раз заявляла, що в ТС вступати не хоче і продавати ГТС "Газпрому" не має наміру, проте розраховує на досягнення домовленості.

16 вересня ц.р. міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко повідомив, що ціна на імпортований з Росії газ для України в четвертому кварталі складе 398 - 402 дол. за тисячу кубометрів. "Ціна на газ в четвертому кварталі складе 389 - 402 дол. за тисячу кубометрів. Зараз ми закінчуємо розрахунки", - заявив Бойко.

У держбюджеті України на 2011 р. передбачено, що середньорічна ціна російського газу для України на 2011 р. складе 269 дол за 1 тис. куб. м. з урахуванням знижки в 100 дол./тис. куб.м.

Раніше, перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявив, що в 2012 р. ціна на російський газ буде коливатися від 414 до 416 дол за тис. куб. м. Клюєв також підкреслив, що це "середньозважена ціна за рік і в 1-2 кварталах вона буде вишою, а в 3-4 - знижуватиметься".