Бойко: "Карпатнафтохім", нафтопереробні і феросплавні заводи запрацюють до кінця року
В Україні в 2013 р. поновиться робота декількох найважливіших промислових підприємств країни. Про це заявив віце-прем'єр міністр Юрій Бойко (на фото).
Він сказав, що в п'ятницю, 1 березня, пройде нарада щодо відновлення роботи "Карпатнафтохіму".
Бойко також повідомив, що, не чекаючи розслідування відносно імпорту нафтопродуктів до України, ведуться переговори про відновлення роботи двох НПЗ. Ймовірно, маються на увазі Одеський НПЗ і Лисичанський НПЗ.
Читайте також: Одеський НПЗ може бути запущений в березні 2013 р., - Ставицький
Крім того, Бойко заявив, що завершені переговори з представниками феросплавних компаній і вже найближчим часом буде підписаний меморандум, який дозволить відновити їх роботу. Мабуть, віце-прем'єр говорив про Запорізький і Стахановський заводи феросплавів.
"Карпатнафтохім" входить до складу компанії "Лукойл" - однієї з найбільших незалежних нафтових компаній у РФ. Підприємство спеціалізується на виробництві етилену, поліетилену, хлорвінілу, каустичної соди і суспензійного полівінілхлориду. Згідно з заявою "Лукойлу", завод був зупинений в липні 2012 р. для проведення капремонту, хоча експерти говорять про те, що це пов'язано з політикою "Лукойлу", який хоче отримати від уряду України вигідніші умови для своєї діяльності в країні.
Читайте також: ВВП України в січні 2013 р. знизився на 0,5%, - НБУ
Що стосується Одеського НПЗ, то він був приватизований "Лукойлом" в 1999 р., і сьогодні йому належать 99% акцій заводу. Потужність підприємства - 2,8 млн т. У 2005-2008 рр. "Лукойл" провів перший етап модернізації підприємства, проте повністю завершити проект розвитку НПЗ не зміг, у зв'язку з чим ефективність переробки нафти залишається украй низькою. "Лукойл" зупинив роботу Одеського НПЗ на плановий ремонт в жовтні 2010 р. - на декілька місяців раніше наміченого терміну. Компанія пояснювала своє рішення низькою рентабельністю і несприятливою кон'юнктурою українського ринку. Завод до цих пір не введений в експлуатацію після зупинки. При цьому влада України неодноразово заявляла про зацікавленість в роботі заводу і висловлювала намір допомогти НК "Лукойл" із запуском Одеського НПЗ. Міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький раніше заявив, що Одеський НПЗ може бути запущений в березні 2013 р. Проте директор консалтингової фірми "А-95" Сергій Куюн назвав ці терміни нереальними.
Приватне АТ "ЛІНІК" (Лисичанський НПЗ) входить до групи ТНК-ВР і займається переробкою нафтової сировини і виробництвом нафтопродуктів. З березня 2012 р. ТНК-ВР припинила поставки сировини на Лисичанський НПЗ і повідомила про намір продати завод через його збитковість. Ще в серпні 2011 р. говорилося про можливість повної зупинки роботи Лисичанського НПЗ. У позаминулому році компанія заявляла про намір інвестувати 70 млн дол. в Лисичанський завод, а в українські активи в цілому - близько 10 млрд дол. в найближчі 10 років.
Читайте також: Лисичанський НПЗ ще не проданий, - Бойко
Нагадаємо, Запорізький і Стахановський заводи феросплавів припинили роботу 1 грудня 2012 р. За 11 місяців 2012 р. ЗЗФ заплатив до бюджетів всіх рівнів 165,13 млн грн, СЗФ - 44 млн грн. Обсяг продукції, виробленої українськими феросплавними заводами в 2011 р., у вартісному виразі перевищував 1% ВВП України.