ua en ru

Великі міста: як Vodafone буде розвивати мережу 3G в 2015

Великі міста: як Vodafone буде розвивати мережу 3G в 2015 Vodafone покриє мережею 3G Київ і більшість великих міст України до Нового року

Сьогодні Vodafone починає запускати мережу 3G у Києві. З 26 листопада високошвидкісним мобільним Інтернетом зможуть скористатися жителі столичних районів Відрадний, Совки, Чоколівка і Караваєві дачі. Повністю мережею третього покоління місто збираються покрити до Нового року. Паралельно з цим, компанія розвиває мережу 3G по всій Україні, крім міст, в яких необхідно провести конверсію радіочастот.

Сьогодні Vodafone починає запускати мережу 3G у Києві. З 26 листопада високошвидкісним мобільним Інтернетом зможуть скористатися жителі столичних районів Відрадний, Совки, Чоколівка і Караваєві дачі. Повністю мережею третього покоління місто збираються покрити до Нового року. Паралельно з цим, компанія розвиває мережу 3G по всій Україні, крім міст, в яких необхідно провести конверсію радіочастот.

Київ

"Київ - важке місто", - каже технічний директор Vodafone в Україні Андрій Терещук. Нерівність рельєфу і велика кількість високих будинків не дозволяють запустити мережу 3G з якісним зв'язком відразу по всьому місту. компанія пішла шляхом поетапного запуску кластерів (сегментів мережі по 100-250 базових станцій).

Зараз мобільний Інтернет на швидкості до 42 Мбіт/с доступний в 62 торгових і бізнес-центрах столиці.

Великі міста: як Vodafone буде розвивати мережу 3G в 2015

Фото: карта покриття 3G від Vodafone в ТЦ і бізнес-центрах Києва

Перший кластер запускається вже сьогодні і охоплює столичні райони Відрадний, Совки, Чоколівка і Караваєві дачі. Так що знаменитий радіоринок на Кардачах 3G отримає першим.

Другий кластер компанія запустить 4 грудня на Сирці, Подолі, Шулявці та Бессарабці, до станції метро "Олімпійська".

Запуск третього, самого великого, намічений на 15 грудня. Мережа 3G запуститься в Голосієво, Жулянах, на Академмістечку, а також на Теремках, Борщагівки, Виноградаря, Оболоні, Троєщині, Воскресенці, Слободі Микільській, Русанівці і Березняках.

Четвертий кластер, який охоплює Липки, Звіринець, Саперну Слобідку, Китаєво, Пирогово, Чапаєвку, Осокорки, Позняки, Бориспільське шосе, Щасліве, Чубинське і аеропорт "Бориспіль" Vodafone запустить 25 грудня.

П'ятий, найменший, запускається 30 грудня на Броварському проспекті Лісовому, Соцмістечку, Старої Дарниці та ДВРЗ.

Таким чином, Новий рік вже всі київські абоненти Vodafone будуть зустрічати з 3G.

Великі міста: як Vodafone буде розвивати мережу 3G в 2015

Фото: Vodafone покриє Київ 3G-зв'язком кластер за кластером

За словами Андрія Терещука, черговість запуску кластерів вибиралася по швидкості побудови мережі та швидкості отримання дозволів на встановлення базових станцій. "На житловому будинку розміститься ще те "щастя", - зазначив він.

У цілому щільність мережі Vodafone в Києві зросте в 1,6 разів, щоб забезпечити відсутність "білих плям" на карті покриття.

Україна

За умовами ліцензії, Vodafone зобов'язаний був покрити мережею 3G обласні центри до кінця 2015 року, про що компанія неодноразово заявляла. Однак точні терміни запуску в конкретних містах не афішувалися. Тепер в цьому питанні з'явилася визначеність.

На даний момент компанія розгорнула мережі 3G в Ужгороді, Мукачевому, Чернівцях та Одесі, а також на популярному гірськолижному курорті Буковель.

30 листопада до цих міст додадуться Луцьк та Чернігів, 7 грудня - Львів, 8 грудня - Миколаїв, 9 грудня - Полтава, 10 грудня - Суми, 11 грудня - Івано-Франківськ і Херсон, 14 грудня - Кіровоград, 15 грудня - Дніпропетровськ, 23 грудня - Рівне. 24 грудня різдвяні ролики на своїх смартфонах зможуть без перешкод дивитися жителі Хмельницького, Тернополя та Вінниці.

Високошвидкісного Інтернету користувачі зачекалися. За даними Vodafone, середньодобове споживання трафіку передачі даних після запуску 3G в середньому по всій мережі збільшилося в 6,6 разів. Зокрема, в Одесі зросла в 16 разів (з 477 до 7 642 ГБ), у Чернівцях - у 10 разів (з 337 до 3 422 ГБ), в Ужгороді - також у 10 разів (з 203 до 2 138 ГБ). Після 30 грудня, коли мережа 3G повністю покриє Київ, столиця має всі шанси побити рекорд Одеси.

За словами гендиректора компанії Vodafone Олега Проживальського, до кінця року послугами 3G будуть користуватися 35% абонентів Vodafone або 32% населення України.

Vodafone почав розгортати мережу 3G останнім з трійки компаній, що отримали відповідні ліцензії. За словами Проживальського, це пов'язано зі стратегією побудови високоякісної мережі і стандартами Vodafone, які вище, ніж на українському ринку. Тому компанія не перемикала існуючі базові станції відразу на стандарт 3G, а збільшувала щільність мережі.

Радіус дії базових станцій в мережі 3G менше, ніж у GSM. Відповідно, мережа вимагає більшої кількості базових станцій та часу на їх монтаж і запуск. Зате показник успішності встановлення з'єднання в пікові періоди у містах, де Vodafone вже запустив мережу 3G, зросла до необхідних по європейським стандартам 99,5%. Зокрема, в Мукачеві цей показник становив 99,8%, в Одесі - 99,91%, в Ужгороді - 99,56%. За українськими стандартами відмінним вважається показник 95%.

На думку консультанта учасників ринку телекомунікацій Романа Хіміча, говорити про переваги тієї чи іншої стратегії побудови мережі (швидко або якісно) можна буде за підсумками 1 кварталу 2016 року. "Коли Vodafone розгорне 3G-мережі в столиці та обласних центрах", - пояснив він.

Без 3G-мережі Vodafone поки залишаються тільки мешканці Харкова, Черкас, Житомира та Запоріжжя, де військові ще не звільнили частоти під запуск мереж мобільного зв'язку. Хоча технічно Vodafone готовий до запуску в цих містах. Зокрема, за словами Проживальського, компанія готова відкрити 3G в Харкові вже з початку грудня. Зараз же мережа 3G від Vodafone доступна тільки в харківському метро.