ru ua

Велика четвірка держбанків КНР наростила обсяги кредитування

Автор: RBC.UA
Велика четвірка держбанків Китаю - Agricultural Bank of China, Bank of China, The Industrial and Commercial Bank of China і China Construction Bank за перші три тижні червня виділили кредити в місцевій валюті на суму 290 млрд юанів (47,2 млрд дол.).

Велика четвірка держбанків Китаю - Agricultural Bank of China, Bank of China, The Industrial and Commercial Bank of China і China Construction Bank за перші три тижні червня виділили кредити в місцевій валюті на суму 290 млрд юанів (47,2 млрд дол.). Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

У травні цей показник склав лише 208 млрд юанів (34 млрд дол.). Причому, необхідно зазначити, що тільки за перший тиждень банки видали 220 млрд юанів. Така динаміка спонукала регуляторів зажадати від банків понизити обсяги видачі нових кредитів, щоб не допустити дуже стрімкого зростання показника.

Згідно з даними видання 21st Century Business Herald, тільки за перших 10 днів червня обсяг виданих кредитів банками Китаю практично досяг відмітки 1 трлн юанів. Причому на велику четвірку держбанків Китаю, як правило, доводиться 30% всіх виданих кредитів.

В той же час, дані China Beige Book International, свідчать, що в II кварталі частка компаній, охочих отримати кредит, впала на 13 процентних пунктів в порівнянні з попереднім кварталом до 38%, свідчать дані. Частка банків, що повідомили про зростання кредитування, виросла на 10 процентних пунктів до 45%. Це, ймовірно, свідчить про те, що кредити видаються декільком крупним позичальникам.

Нерівність в кредитуванні є частиною уповільнення економічного зростання по всій країні, свідчать дані опитування.

Раніше уряд Китаю заявив про те, що фінансова система країни має бути ефективнішою для підтримки економічного зростання і реструктуризації. Зараз вартість міжбанківського кредитування виросла до максимального рівня з 2006 р. Влада планує продовжити стимулювання кредитування, цей напрям визначений як стратегічний. Прем'єр-міністр Китаю Лі Кецян сказав, що країна має бути захищена від фінансових ризиків.

Уряд планує рухатися у бік лібералізації процентних ставок, заохочення корпоративних зарубіжних інвестицій, збільшення випуск облігацій і підтримки тих громадян, які мають намір купити свою першу нерухомість. При цьому банківське кредитування проектів у деяких галузях може бути заборонене.

Економісти зазначають, що політики зараз стараються, перш за все, скоректувати модель зростання економіки Китаю, а не стабілізувати економічне зростання.

Нагадаємо, в квітні велика четвірка держбанків видала кредитів на 245,5 млрд юанів.

Всього китайські банки видали в квітні кредити на 792,9 млрд юанів, тоді як загальна сукупність соціального фінансування, яка є ширшим показником ліквідності в економіці, перевищила 1,75 трлн юанів.

За підсумками квітня китайською статистичною службою була опублікована інформація про зростання кредитування на 50%. Обсяг нових кредитів, виданих банками за підсумками квітня, виріс до 792,9 млрд юанів, або 129 млрд дол., що на 16% перевищує аналогічний показник торік в 681,9 млрд юанів.