ua en ru

Болівія пом'якшила обмеження на виробництво коки

Автор: RBC.UA
Уряд Болівії скасував закон, що посилює обмеження на виробництво і продаж листя коки - однієї з основних культур для місцевих фермерів, повідомляє ВВС.

Уряд Болівії скасував закон, що посилює обмеження на виробництво і продаж листя коки - однієї з основних культур для місцевих фермерів, повідомляє ВВС.

У вересні болівійські власті встановили, що виробники коки можуть продавати тільки 2 кілограми сировини на місяць, а контроль над торгівлею буде здійснювати центральна влада країни.

До цього максимальний обсяг продажу становив 7 кілограмів на місяць, а торгові операції контролювали місцеві адміністрації.
Листя коки використовуються не тільки для виготовлення кокаїну, а широко застосовуються для виробництва харчових продуктів, косметики і ліків.

Жорсткість обмежень на продаж коки пояснювалося необхідністю посилити боротьбу з контрабандою наркотиків.
Однак прийняття нового закону викликало масові протести фермерів, які почали перекривати дороги.

Тим не менш, уряд Болівії закликав жителів країни припинити демонстрації, оскільки їх причина вже усунена. Влада країни також наголосила, що обмеження на продаж коки були введені без достатніх консультацій з фермерами.

"Ми визнали свою помилку і анулювали закон. Ми підкреслюємо, що будь-які зміни надалі будуть проводитися на основі консультацій та за умови співпраці і злагоди соціальних організацій", - зазначив міністр болівійського кабінету Саша лорент Соліс.

Проте фермери, з якими зв'язалася Бі-Бі-Сі заявили, що блокування доріг буде продовжуватися. Виробники коки вимагають, щоб представники уряду прибули до них на переговори.

Відзначимо, правляча в Болівії соціалістична партія, головою якої є президент Ево Моралес, традиційно спиралася на підтримку виробників коки.

Моралес до обрання на президентськуй посаду очолював профспілку фермерів, що вирощують коку.
Відзначимо, що в серпні ц.р. Е.Моралес заявив, що болівійська «Кока-Кола» знову стане, як на початку свого існування, кокаїновмісним напоєм.

Нагадаємо, що основними виробниками кокаїну в світі є південноамериканські країни - Перу, Колумбія і Болівія. За останніми підрахунками ООН, в Перу вирощується понад 45% всієї коки, в Колумбії - 39,3%, а в Болівії - 15,3%. У той же час, Колумбія залишається найбільшим виробником кокаїну (410 т в 2009 р.).