Більше третини працюючих громадян України не платять ЄСВ
В Україні з 20 млн зайнятих громадян 7 млн не платять єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Про це повідомила міністр соціальної політики Наталія Королевська (на фото) в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня. Україна".
"Скажу, щоб всі розуміли масштаб проблеми. В Україні 20 млн зайнятих громадян. З них тільки 13 млн платять соціальні внески. Решта - це повністю тіньова зайнятість. Окрім цього, з 13 млн тих, що працюють, 3 млн осіб отримують мінімальну зарплату або трохи більше. Тобто платять мінімальні внески", - сказала міністр.
Королевська зазначила, що міністерство в межах своєї компетенції може тільки одне: провести широкомасштабну кампанію для людей із роз'яснення їхніх соціальних прав і гарантувати, що вони цими правами зможуть скористатися.
Читайте також: В Україні в травні було виплачено 3,13 млрд грн соціальних виплат, - Мінсоцполітики
"Сьогодні тінізація заробітних плат - це показник недовір'я: людина не розуміє, навіщо платити до соціальних фондів, до Пенсійного фонду. Адже потім вона все одно отримає пенсію близько 1 тис. грн, скільки б не працювала і яку б зарплату не отримувала. Якщо вона захворіє, їй не зможуть надати допомогу. Якщо стане безробітною, її не перенавчать і не дадуть їй іншу кваліфіковану роботу", - підкреслила вона.
"Легальна зарплата - це соціальний захист людини, але вона має бути упевнена, що дійсно її отримає. Люди повинні повірити, що державний соціальний захист здатний реально захистити. Цим ми і займаємося", - додала глава Мінсоцполітики.
Вона також заявила, що Міністерство соціальної політики України в 2005-2012 рр. витратило 100 млн дол. кредиту Міжнародного банку реконструкції і розвитку, проте так і не впровадило електронне управління соціальними фондами.
Читайте також: ЄСВ регулюватиме Міндоходів, а не Пенсійний фонд, - указ Президента
"Після приходу на посаду міністра я відразу зацікавилася цим проектом. Дійсно, його метою було створення сучасної системи управління в Мінсоцполітики. Світовий банк профінансував 100 млн дол. Міністерство ці 100 млн освоїло до 1 січня 2013 р. (по факту в листопаді 2012 р.). Я питаю, де та чарівна кнопка, яку можна натиснути і отримати всю необхідну інформацію? Мені говорять: все чудово, система прекрасна, але... кнопка поки не знайдена!", - сказала Королевська.
"Я хотіла побачити цей космічний апарат, який за такі гроші мав бути побудований, - з новими Гуглами, Фейсбуками і всім, що тільки можна собі представити в сучасних технологіях. Але мені відповіли, що більша частина коштів була витрачена на ремонт приміщень, меблі, кондиціонування. Це все теж входило в кошторис проекту. Здавалося б, логіка правильна. Але система-то не працює! Я завжди за те, що спочатку необхідно побудувати систему для виконання основних функцій, а потім робити ремонт. В даному випадку спочатку зробили ремонт, а систему так і не запустили", - констатувала міністр.
Читайте також: Рівень надходжень в ПФУ за 4 міс. 2013 р. виріс більш, ніж на 9%
Вона завірила, що система буде запущена до середини наступного року - для цього вже підготовлені відповідні зміни до бюджету.