ru ua

Більш як половина ув'язнених Гуантанамо беруть участь у голодуванні

Автор: RBC.UA
На військовій базі Військово-морських сил США Гуантанамо більше половини ув'язнених - 84 людини - беруть участь у голодуванні. Всього в американській в'язниці на Кубі містяться 166 осіб.

На військовій базі Військово-морських сил США Гуантанамо більше половини ув'язнених - 84 людини - беруть участь у голодуванні, передає Associated Press з посиланням на представника Пентагону Семюеля Хауса. Всього в американській в'язниці на Кубі містяться 166 осіб.

З 84 ув'язнених, провідних голодування, 16 людей отримують насильницьке годування, а п'ять були госпіталізовані. За словами Хауса, життя госпіталізованих ніщо не загрожує.

Голодування в Гуантанамо почалося в лютому ц.р., проте раніше в голодуванні брало участь незначна меншість ув'язнених. Вони протестують проти важких умов утримання і вимагають проведення судових процесів по своїх справах, оскільки знаходяться на військовій базі поза всяких правових рамок за підозрою в причетності до терористичної діяльності. Крім того, охорона в'язниці стала регулярно проводити обшуки з вилученням особистих речей, в тому числі літератури релігійного змісту.

Читайте також: В американській в'язниці Гуантанамо слідом за голодуванням спалахнув бунт

Частина ув'язнених утримується у в'язниці без пред'явлення звинувачення понад 10 років. 14 квітня 2013р. у в'язниці пройшли зіткнення ув'язнених з охоронцями, на той момент у голодуванні брали участь вже 43 людини.

Нагадаємо, що в 2008 р. напередодні першого президентського терміну Барак Обама пообіцяв скасувати Гуантанамо. Табір повинен бути закритий протягом року. Суди на базі припинені на 120 днів. Однак рішення президента не було виконано, в'язниця продовжує функціонувати. 8 грудня 2010 палата представників Конгресу виступила проти закриття тюрьми. В 2011 р. знову стали функціонувати військові суди щодо тих, хто утримується у в'язниці за звинуваченням у тероризмі.

Крім того, Президент США підписав указ, який встановив спеціальну процедуру, що дозволяє без пред'явлення звинувачень продовжувати утримувати ув'язнених в Гуантанамо, якщо розгляд їх справ покаже, що вони являють собою серйозну загрозу для безпеки США.

В'язниця в Гуантанамо - табір для осіб, обвинувачених владою США в різних злочинах, зокрема, у тероризмі, веденні війни на боці супротивника, на безстроково орендованій США військово-морській базі в затоці Гуантанамо (Куба). В'язниця з'явилася в січні 2002 року, коли туди були доставлені з Афганістану перші 20 осіб, обвинувачених "в участі у бойових діях на боці ісламських екстремістів" - талібів.