ua en ru

Більше 1/3 жертв злочинів в Україні не зверталися у 2012 р. до міліції, - дослідження

Автор: RBC.UA
У 2012 р. до органів внутрішніх справ (ОВС) України звернулося менше двох третин від числа всіх жертв злочинів - 61,8%. При цьому 38,2% громадян не вважали за потрібне звертатися по допомогу до правоохоронців.

У 2012 р. до органів внутрішніх справ (ОВС) України звернулося менше двох третин від числа всіх жертв злочинів - 61,8%. При цьому 38,2% громадян не вважали за потрібне звертатися по допомогу до правоохоронців. Такі дані сьогодні, 12 червня, опублікувала прес-служба Харківського інституту соціальних досліджень, посилаючись на результати проведеного у 2012 р. соціологічного дослідження про оцінювання діяльності міліції.

Читайте також: Прокуратура направила до суду справу щодо міліціонера, який у стані сп'яніння спровокував ДТП

Згідно з результатами соцдослідження, до найбільш латентних злочинів відноситься вимагання як з боку злочинців (80,0%), так і з боку посадових осіб (72,7%) - респонденти просто не вірять в ефективність міліції у цьому випадку, тому й не звертаються до ОВС.

Найчастіше громадяни повідомляють про квартирні крадіжки (81,9%), грабежі (більше 80%), про викрадення автотранспорту (93,8%), враховуючи значні збитки і зухвалість такого виду злочинів. "Очевидно, що офіційну статистику за цими видами злочинних діянь можна вважати близькою до реальної картини", - йдеться в повідомленні прес-служби.

При цьому більшість жертв злочинів, які звернулися за допомогою до міліції, залишилися незадоволені тим, як правоохоронці розібралися з їх випадком (65,0%).

Читайте також: МВС очікує не реформа, а модернізація, - Захарченко

У цілому, громадяни дають досить невисоку оцінку ефективності роботи міліції. Так, тільки чверть опитаних (25,2%) оцінює роботу міліції України як ефективну. Більше половини (51,3%) вказує на її неефективність, а 23,5% вагалися з відповіддю.

"У суспільстві є значний страх стати жертвою злочину - 64,6% опитаних побоюються стати жертвою будь-якого злочину взагалі. Серед факторів, що викликають побоювання і занепокоєння у громадян, найбільш поширеними є... пограбування на вулиці, п'яні, фізичні напади на людей, образи, чіпляння", - сказано в повідомленні.

За даними дослідження, жертвами злочинів протягом останнього року стали 6,0% населення країни. Таким чином, оцінна кількість жертв злочинів протягом року становить понад 2 млн 300 тис. осіб. У той же час з них до міліції звертається близько 1 млн 400 тис. осіб, а жертвами злочинів було визнано 343,159 тис. осіб (згідно з даними статистики МВС за 2011 р.).

"Дослідження показало істотну закритість і "невидимість" діяльності міліції для місцевої громади: більше половини опитаних не знає нічого про своє дільничного, а три чверті - про начальника райвідділу свого району", - наголосили у прес-службі.

Читайте також: Прокуратура розпочала провадження за фактом халатності міліції на мітингах 18 травня

"Така оцінка діяльності міліції вже два десятиліття спостерігається у країнах Західної Європи та США, допомагаючи відобразити реальну картину стану злочинності. Таким чином, дослідження є ефективним інструментом для побудови діалогу між громадянами і міліцією", - зазначив директор Харківського інституту соціальних досліджень Денис Кобзін.

Участь в опитуванні Харківського інституту соціальних досліджень взяли 15 тис. респондентів старше 16 років у всіх регіонах України. Статистична похибка вибірки не перевищує 0,8%.

Додамо також, що у квітні Інститут соціології НАН України опублікував результати дослідження "Ефективність роботи інституту дільничного міліціонера в сучасних умовах", згідно з якими лише 1% українських громадян повністю довіряє міліції, ще 8% - швидше довіряють. Зовсім не довіряють міліції 31% українців, ще 35% - швидше не довіряють. Важко відповісти було для 25%.

Також в Інституті соціології повідомляли, що за останній рік не зверталися до міліції 91% громадян. З тих, хто звернувся, 2% отримали відповідь, а 7% - зверталися безрезультатно.

Читайте також: МВС вивчає можливість залучення населення до охорони порядку і боротьби із правопорушеннями

Нагадаємо, в березні міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявляв про те, що МВС перевірить якість атестації правоохоронців. "Я сьогодні дав розпорядження переглянути всі атестації, які проходили в органах внутрішніх справ", - зазначив міністр.

За його словами, перевірка якості атестації обумовлена ​​збільшенням випадків порушень з боку працівників міліції.

Як відомо, МВС України збирається реорганізувати міліцію в поліцію до 2015 р. На початку поточного року Кабмін запропонував скоротити загальну чисельність співробітників МВС на 6 тис. 700 чол.

Читайте також: Amnesty International в Україні у 2013 р. буде боротися з тортурами в міліції