ua en ru

Найбагатша людина світу Карлос Слім втратив у Європі 2 млрд євро

Автор: RBC.UA
Мексиканський бізнесмен Карлос Слім, найбагатша людина світу, поставив на Європу і програв. Інвестиції у європейські телекомунікаційні активи призвели до втрат на рівні 1,8 млрд євро, а самі інвестиції знецінилися на 42-46%.

Мексиканський бізнесмен Карлос Слім, найбагатша людина світу, поставив на Європу і програв. Інвестиції у європейські телекомунікаційні активи призвели до втрат на рівні 1,8 млрд євро, а самі інвестиції знецінилися на 42-46%, повідомляє "Росія 24".

Читайте також: Топ-10 країн з найбільшим числом мільярдерів

Цього літа підконтрольна Сліму компанія America Movil, найбільший оператор зв'язку в Латинській Америці, придбала частки в голландському телекомі KPN і австрійському Telekom Austria. На обидва активи компанія в сукупності витратила 3,95 млрд євро.

Прикметно, що після багатьох років спекуляцій Слім все ж зважився на інвестиції у європейські компанії. Аналітики зазначали, що придбання було пов'язано з бажанням інвестора купити телекомунікаційні активи, що дешевшають, але в секторі були помітні сильні структурні, економічні та регулятивні проблеми.

Після операції активи знецінилися: акції Telekom Austria подешевшали на 42%, а папери KPN - на 46%. У результаті компанія медіамагната втратила близько 1,8 млрд євро.

Читайте також: Цукерберг більше не входить до десятки техномільярдерів світу

"Ніхто не є ідеальним - навіть найбагатша людина у світі, - сказала старший аналітик компанії Bernstein Робін Бієнсток. - Він може повернути свої інвестиції, але це займе багато років".

Втрати America Movil від європейських інвестицій зросли в понеділок, після того як акції KPN впали на 15%, оскільки у п'ятницю стало відомо про те, що голландська телекомунікаційна компанія заплатила несподівано високу ціну на рівні 1,4 млрд євро за доступ до частот 4G на аукціоні. В результаті було оголошено про скасування дивідендів, що залишилися за 2012 р., і скорочення дивідендів у наступному році майже до нуля.

Примітно, що самі компанії не вітали інвестиції America Movil, хоча це і привело до короткострокового зростання акцій. Керівництво KPN, зокрема, боролося проти спроб Сліма придбати більше акцій.

Читайте також: Кількість мільйонерів в Україні у 2012 р. збільшилася на 754 людини, - ДПСУ

Незважаючи на те що можливості щодо зростання вартості Telekom Austria і KPN зберігаються, ці інвестиції можна додати до списку невдач Карлоса Сліма, де вже є інвестиції у Global Crossing та CompUSA.

Нагадаємо, наприкінці жовтня ц.р. стало відомо, що мексиканський мільярдер Карлос Слім, який володіє гігантським статком, має намір придбати контрольний пакет акцій одного з клубів іспанського футбольного чемпіонату.

Як повідомлялося, мільярдер хоче створити конкурентоспроможну команду, яка зможе нав'язати боротьбу "Реалу" і "Барселоні" в гонитві за перше місце. За непідтвердженими даними, цим клубом може стати мадридський "Атлетико", керівництво якого нещодавно натякнуло на можливий продаж клубу.

Читайте також: Ахметов став 39-м у рейтингу мільярдерів Forbes

Нагадаємо, мексиканський медіамагнат Карлос Слім посів перше місце у списку найбагатших людей світу, який щорічно складається журналом Forbes, у березні 2010 р. Статки Сліма тоді оцінювалися в 53,5 мільярда доларів (приріст на 18,5 млрд дол. за останні 12 місяців). На даний час, згідно з даними Forbes за 2011 р., Слім є найбагатшою людиною світу зі статком 74 млрд дол. Торік він заробив 20,5 млрд дол.

У той же час Bloomberg, станом на березень ц.р., оцінило стан мексиканського медіамагната у 68,5 млрд дол. Тоді ж повідомлялося, що найбагатша людина планети з початку року збільшила статки на 11%.

Слім став першим з 1994 року лідером списку найбагатших людей світу, який не є громадянином США.