ru ua

Boeing уклав контракт з Ryanair більш ніж на 15 млрд дол

Автор: RBC.UA
Американський авіабудівний гігант Boeing та ірландсько-британський low-cost авіаперевізник Ryanair Holdings уклали контракт на поставку 175 літаків. Сума угоди становить 15,6 млрд дол., йдеться в повідомленні Boeing.

Американський авіабудівний гігант Boeing та ірландсько-британський low-cost авіаперевізник Ryanair Holdings уклали контракт на поставку 175 літаків. Сума угоди становить 15,6 млрд дол., йдеться в повідомленні Boeing.

Мова йде про пасажирські лайнери Boeing 737-800 Next-Generation. Ryanair поки залишається однією з небагатьох авіакомпаній, весь парк яких складається тільки з літаків Boeing.

Коментуючи операцію, глава авіабудівної компанії Рей Коннер (на фото) зазначив: "Наше співробітництво з цим чудовим європейським low-cost перевізником представляє надзвичайну важливість для всіх співробітників Boeing, і я дуже пишаюся тим, що воно продовжується ще на кілька років".

Читайте також: У США створюють найбільшу в світі авіакомпанію

Зазначимо, що на початку березня гонконгська авіакомпанія Cathay Pacific підписала контракт на постачання трьох літаків Boeing 747-8. Загальна сума контракту склала 1 млрд дол. Крім того, у портфелі вантажного авіаперевізника є опціон на купівлю п'яти вантажних літаків Boeing 777F.

Тим часом напередодні стало відомо про ще одну велику авіаційну угоду, на цей раз - у прямого конкурента Boeing - компанії Airbus. Остання підписала контракт на постачання літаків найбільшій індонезійській авіакомпанії Lion Air. Угода включає постачання 234 літаків на загальну суму 18,4 млрд дол. Мова йде про пасажирські лайнери сімейства А320.

Однак роком раніше, в лютому 2012 р., Boeing підписав з Lion Air контракт на поставку 230 літаків загальною каталожною вартістю 22,4 млрд дол.

Читайте також: Airbus уклав найбільшу в своїй історії угоду на 18,4 млрд євро

Boeing - одна з найбільших у світі аерокосмічних корпорацій, базується в Чикаго (штат Іллінойс). Виробляє ракети-носії, телекомунікаційні супутники, цивільні й військові літаки. Основні виробничі потужності компанії розташовані в м. Сієтл (штат Вашингтон), в штаті Каліфорнія, в м. Сент-Луїс (штат Міссурі). Корпорація обслуговує замовників у 145 країнах. За даними компанії, в даний час в світі експлуатується понад 12 тис. цивільних літаків Boeing, що складає близько 75% усього світового авіапарку.