ua en ru

Boeing прогнозує дефіцит пілотів в найближчі 20 років (відео)

Автор: RBC.UA
У найближчі 20 років авіаційній галузі буде потрібно близько 1 млн пілотів і авіатехніків (460 тис. пілотів і більше 600 тис. авіатехніків) у зв'язку із значним збільшенням парку літаків. Зокрема, країнам СНД буде потрібно 11 тис. 900 пілотів і 18 тис. 100 авіатехніків. Про це говориться в прогнозі корпорації Boeing, представленому сьогодні на міжнародному авіасалоні у Фарнборо (Великобританія), повідомляє прес-служба компанії.

У найближчі 20 років авіаційній галузі буде потрібно близько 1 млн пілотів і авіатехніків (460 тис. пілотів і більше 600 тис. авіатехніків) у зв'язку із значним збільшенням парку літаків. Зокрема, країнам СНД буде потрібно 11 тис. 900 пілотів і 18 тис. 100 авіатехніків. Про це говориться в прогнозі корпорації Boeing, представленому сьогодні на міжнародному авіасалоні у Фарнборо (Великобританія), повідомляє прес-служба компанії.

На думку експертів Boeing, зростання глобальної економіки і придбання десятків тисяч нових цивільних літаків авіакомпаніями в найближчі два десятки років викличе "безпрецедентну потребу" в пілотах і авіатехніках у всьому світі.

Так, прогнозований попит в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні складе, на думку Boeing, 185,6 тис. пілотів і 243,5 тис. авіатехніків, Європі знадобиться близько 100,9 тис. пілотів і 129,7 тис. авіатехніків, Північній Америці - 69 тис. пілотів і 92,5 тис. авіатехніків. Трохи нижче буде потреба у фахівцях авіагалузі на Близькому Сході (буде потрібно 36,1 тис. пілотів і 53,7 тис. авіатехніків) і в Латинській Америці (42 тис. пілотів і 47,3 тис. авіатехніків), в Африці (14,5 тис. пілотів і 16,2 тис. авіатехніків), а також в Росії і СНД (11,9 тис. пілотів і 18,1 авіатехніків).

"На тлі стабільного високого попиту на авіаційний персонал прогнозована потреба в авіатехніках в 2011 р. знизилася, частково за рахунок вдосконалення технологій повітряних судів і підвищення ефективності техобслуговування (ТО), а також за рахунок дострокового виводу з експлуатації старих судів через високі витрати на паливо", - також повідомили експерти компанії Boeing. В результаті рівеньнадійності перевершив очікуваний, а інтервали між ТЕ збільшилися. Проте, попит на авіатехніків "ростиме пропорційно розширенню світового авіапарку", вважають в корпорації.

У компанії також відзначають, що для задоволення такого високого попиту буде потрібен значний обсяг використання нових цифрових технологій, таких як мобільні і комп'ютерні пристрої для роботи в Інтернеті.

Нагадаємо, Boeing і Airbus підписали на авіасалоні "Фарнборо" контрактів на 50 млрд дол. В рамках Міжнародного авіакосмічного салону "Фарнборо" у Великобританії китайська China Aircraft Leasing, що займається лізингом літаків, підтвердила намір придбати у Airbus 36 літаків А320 каталожною вартістю 3 млрд дол.

А першою великою угодою на автосалоні стала контракт Boeing з лізинговою компанією Air Lease Corp., яка погодилася придбати лайнери 737 MAX на загальну суму 7,2 млрд дол. Тверде замовлення передбачає поставку 75 бортів в двохкомплектаціях.

Крім того, в рамках авіасалону Військово-повітряні сили (ВПС) Індонезії підписали контракт з бразильською авіабудівною компанією Embraer на покупку 8 легких турбогвинтових штурмовиків A-29 Super Tucano.

Нагадаємо, Boeing збільшив у ІI кварталі 2012 р. продажі лайнерів на 27% - до 150 од. Як і очікувалося, бестселером став оновлений середньомагістральний Boeing 737. На цей літак припадає переважна частина продажів. Так, в II кварталі замовникам передали 109 лайнерів проти 94, доставлених роком раніше. А всього в цьому році Boeing поставив клієнтам 208 лайнерів моделі 737. Крім того, компанія продала 22 широкофюзеляжних літаків Boeing 777 і шість новітніх 787. Гроші за лайнери Boeing отримує за фактом доставки.

Незодавно американська компанія оновила прогноз по кількості літаків, які знадобляться світовому ринку до 2020 р. Якщо рік тому Boeing говорив про те, що зростаючий попит в Південно-Східній Азії забезпечить продажу на рівні 33.5 тис., то тепер американці вірять , що буде продано 34 тис. лайнерів.

Boeing - одна з провідних в світі аерокосмічних корпорацій. Виробляє ракети-носії, телекомунікаційні супутники, цивільні і військові літаки. Основні виробничі потужності компанії розташовані в м. Сіетлі (штат Вашингтон), в м. Сент-Луїсі (штат Міссурі), в штаті Каліфорнія. Корпорація обслуговує замовників в 150 країнах.

Чистий прибуток американського аерокосмічного гіганта Boeing в I кварталі 2012 р. збільшився на 58% і склав 923 млн дол. в порівнянні з прибутком в 586 млн дол., отриманим за аналогічний період роком раніше.