ua en ru

Boeing за підсумками 2012 р. створила на 13 літаків більше, ніж Airbus (відео)

Автор: RBC.UA
Американська компанія Boeing обійшла свого європейського конкурента Airbus за кількістю вироблених літаків за підсумками 2012 р. Boeing за цей період створив 601 повітряне судно, Airbus - 588 літаків, передає телеканал "Росія 24".

Американська компанія Boeing обійшла свого європейського конкурента Airbus за кількістю вироблених літаків за підсумками 2012 р. Boeing за цей період створив 601 повітряне судно, Airbus - 588 літаків, передає телеканал "Росія 24".

В 2012 р. Boeing уклала контракти на 1203 комерційних літака, у тому числі на 1124 лайнери сімейства 737 - це другий за кількістю результат в історії компанії. Кількість переданих клієнтам повітряних суден (601 літак) стала максимальною з 1999 р. Невиконані комерційні замовлення Boeing до кінця року нараховували 4373 літаки.

Хоча Airbus і дещо відстає від американського виробника, але демонструє зростання вже одинадцятий рік поспіль. Кількість вироблених літаків порівняно з 2011 р. збільшилася на 10%, тоді концерном було збудовано лише 534 літаки.

Успішно завершив рік і військовий підрозділ компанії, який передав ВПС різних країн 29 транспортних літаків і літаків-заправників.

Читайте також: Airbus уклав контракт з Китаєм на постачання 50 лайнерів вартістю 3,5 млрд дол

В 2012 р. компанія поставила літаки 89 клієнтам з різних країн, з 17-и з яких Airbus працювала вперше. Частка Airbus на ринку продажу літаків для перевезення понад 100 пасажирів за підсумками року склала 41%.

"Ми можемо з гордістю сказати, що це був фантастичний рік. Ми передали клієнтам рекордну кількість літаків, що доводить зростаючу ефективність нашої роботи і довіру, з якою відноситься до нашої продукції ринок", - заявив глава Airbus Фабріс Бреге.

У нинішньому році компанія планує довести кількість переданих замовникам літаків до 600 і вже найняла додатково близько 5 тис. нових робочих.

За підсумками 2012 р. Airbus отримав замовлення на поставку 914 літаків, майже в півтора рази перевищивши цільовий показник в 650 лайнерів. Airbus в 2012 році поставив замовникам у Китаї 125 нових літаків, що склало більше 20% від його загальних поставок. Чистий обсяг замовлень Airbus (з урахуванням коригування на скасування) за підсумками минулого року склав 833 машини загальною вартістю 96 млрд дол., у тому числі 739 лайнерів сімейства A320.

Читайте також: Європа слідом за США і Японією заборонила польоти "Лайнера мрії"

А ось для Boeing 2013 р. почався явно невдало. Після неполадок, виявлених під час експлуатації суперлайнерів Boeing 787 Dreamliner, що належать японським авіакомпаніям All Nippon Airways (ANA) і Japan Аirlines, Європейське агентство авіаційної безпеки і Федеральна авіаційна адміністрація США прийняли рішення тимчасово призупинити використання літаків цього типу. Це рішення можна назвати безпрецедентним: останній раз аналогічну заборону ввели в Штатах в 1979 р.

Американське повітряне відомство також рекомендувало вжити таких заходів міністерствам інших країн.

З кінця 2011 року корпорація Boeing продала замовникам 50 авіалайнерів цього типу і має замовлення ще майже на 800 літаків. Boeing прискорює темпи їх виробництва до 10 літаків на місяць, щоб ліквідувати затримки в постачаннях лайнерів.

Boeing - американська корпорація. Один з найбільших світових виробників авіаційної, космічної та військової техніки. Штаб-квартира знаходиться в Чикаго (штат Іллінойс, США). До складу корпорації входять два основних підрозділи: Boeing Commercial Airplanes (цивільна продукція) і Integrated Defense Systems (продукція військового призначення). Основні виробничі потужності компанії розташовані в містах: Еверетт (штат Вашингтон), Каліфорнії, Сент-Луїс (штат Міссурі). Компанія виробляє Boeing 737 - наймасовіший цивільний літак у світі.

Читайте також: Bombardier і VistaJet уклали найбільший в історії бізнес-авіації контракт на 7,8 млрд дол

Airbus - одна з найбільших авіабудівних компаній у світі, утворена в кінці 1960-х років шляхом злиття декількох європейських авіавиробників. Виробляє пасажирські, вантажні та військово-транспортні літаки під маркою Airbus. Штаб-квартира компанії знаходиться в місті Бланяк (передмістя Тулузи, Франція). Єдиним акціонером Airbus є компанія EADS.