ua en ru

Boeing 787 Dreamliner: Японія припиняє політ суден через низку аварій

Автор: RBC.UA
Дві найбільші авіакомпанії Японії оголосили про припинення польотів літаків Boeing 787 Dreamliner після того, як один з них зробив аварійну посадку через проблеми з батареєю.

Дві найбільші авіакомпанії Японії оголосили про припинення польотів літаків Boeing 787 Dreamliner після того, як один з них зробив аварійну посадку через проблеми з батареєю, повідомляє ВВС.

Компанія All Nippon Airways (ANA) призупинила польоти всіх 17 приналежних їй Dreamliner після того, як в середу вранці Boeing 787, що здійснював рейс із західної префектури Ямагуті в Токіо, змушений був здійснити аварійну посадку в аеропорту міста Такамацу на острові Сікоку.

Читайте також: Boeing перевірить всі літаки 787 моделі через можливий витік палива

Повідомляється, що рішення про аварійну посадку було ухвалене після того, як у кабіні пілотів з'явився дим. Одночасно пілоти відчули дивний запах і помітили сигнал про несправність однієї з батарей Boeing 787 Dreamliner. Всі 128 пасажирів і вісім членів екіпажу, що знаходилися на борту авіалайнера, були благополучно евакуйовані.

Слідом за цим про рипинення польотів Dreamliner оголосила Japan Airlines (JAL). Компанія припиняє польоти всіх семи Boeing 787 Dreamliner на невизначений час.

Читайте також: У Японії ініційовано розслідування в зв'язку з витоками палива на літаках Boeing 787 Dreamliner

Представник Boeing Пол Льюїс повідомив, що корпорація знає про інцидент з рейсом ANA і має намір "співпрацювати з клієнтами та відповідними регуляторами".

За останні кілька днів з авіалайнерами Dreamliner, які вважаються флагманами в лінійці машин корпорації Boeing, відбувалися різні надзвичайні події, в тому числі пожежа електропроводки, відмова гальм, витік пального і поява тріщин в лобовому склі пілотської кабіни.

У результаті японські та американські регулятори оголосили про проведення інспекції літаків Dreamliner.

Читайте також: Влада США розпорядилася перевірити літаки Boeing 787 Dreamliner після серії інцидентів

Зокрема, Федеральне управління цивільної авіації США в минулу п'ятницю, 11 січня, оголосило про проведення широкомасштабної перевірки конструкції і процесів виробництва та збирання авіалайнерів Boeing 787 Dreamliner.

У свою чергу, влада Японії у вівторок, 15 січня 2013 року, оголосила про початок перевірки після інцидентів з витоком пального на двох із семи лайнерів цієї моделі, що належать Japan Airlines.

Boeing 787 Dreamliner вважається одним з найсучасніших по конструкції авіалайнерів. Значна частина його корпуса виготовлена ​​з легких композитних матеріалів на основі вуглепластиків. Однак список інцидентів з його участю стрімко зростає.

Читайте також: Австралійська Qantas Airways розірвала контракт з Boeing на 7,2 млрд дол

Так 11 січня ц.р. All Nippon Airways повідомила про тріщину в вітровому склі в пілотській кабіні. Це призвело до скасування зворотного рейсу з Токіо в Муцуяму. Та ж авіакомпанія повідомила, що в двигуні іншого літака, що вилітав з Токіо, виявлено витік масла з генератора.

Раніше авіакомпанія Japan Airlines скасувала рейс з Бостона в Токіо після витоку 150 літрів палива.

Також повідомлялося, що компанія ANA скасувала рейс з Ямагуті в Токіо через відмову гальмівної системи.

Інший інцидент стався на борту авіалайнера, що прилетів в Бостон з Токіо - там виникла пожежа в електропроводці незабаром після посадки.

Читайте також: Boeing підтвердив прогноз виробництва Dreamliner в ​​2012-2013 рр.

У минулому році літак компанії United Airlines здійснив аварійну посадку через відмову електрообладнання.

У грудні компанія Qatar Airways зняла з експлуатації один зі своїх авіалайнерів через схожі проблеми з електроустаткуванням. А глава Qatar Airways піддав критиці творців Dreamliner, заявивши, що в одному з трьох придбаних Катаром авіалайнерів виявлено відразу кілька технічних дефектів.

Корпорація Boeing вже поставила замовникам 50 авіалайнерів цього типу з кінця 2011 року і має замовлення ще майже на 800 літаків. Boeing збільшує темпи їх виробництва до 10 літаків на місяць з тим, щоб ліквідувати відставання у поставках.