ua en ru

Близнюк: В Україні планується ввести диференційовані тарифи на водопостачання

Автор: RBC.UA
Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк заявив про ініціативу введення диференційованих тарифів на послуги гарячого та холодного водопостачання. Про це пише "Комерсант-Україна".

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк заявив про ініціативу введення диференційованих тарифів на послуги гарячого та холодного водопостачання. Про це пише "Комерсант-Україна".

За словами Близнюка, норми споживання води будуть змінені, і за її наднормативні витрати, тарифи будуть збільшені у кілька разів. "Ми будемо прагнути до введення європейських стандартів. Середній європеєць споживає на добу 150 літрів гарячої та холодної води (4,5 кубометра на місяць), а українець - 360 л. (10,8 кубометра). При цьому, в ЄС населення платить за економічно обгрунтованими тарифами, а у нас вони не покривають собівартості. Тому, ми спільно з регулятором будемо змінювати ідеологію тарифоутворення. Остаточні розрахунки будуть представлені Кабміну у вересні ", - повідомив міністр.

Близнюк зазначив, що введення двоступеневого тарифу (до 150 літрів і вище) передбачає оснащення житлового фонду системами обліку споживання води: "Без приладів обліку вводити цю ініціативу неможливо, - повідомив міністр.- Швидше за все мова піде не про індивідуальні, а про загальнобудинкові лічильники, установку яких оплатять держава і споживачі".

Слід зазначити, нещодавно міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв заявляв про те, що в 2012 р. буде виділено додатково 3-4 млрд грн на закупівлю комунальних лічильників. "Уряд на цей час виділив 500 млн грн. на придбання лічильників. На 2012 р. - ще 3-4 млрд грн будуть виділені", - заявив Клюєв. Він підкреслив, що необхідно, щоб до кінця 2012 р. по всій Україні працювали всі види лічильників.

Що стосується тарифів на водопостачання, то згідно з нормативами, встановленими Міністерством з питань ЖКГ в 2009 р., громадянин, який проживає в будинку, де понад дванадцять поверхів, повинен споживати, в залежності від регіону, в межах 210-360 л гарячої та холодної води на добу (6,3-10,8 кубометра на місяць), а громадянин, який проживає в будинку, де понад п'ять поверхів - 150-190 л (4,5-5,7 кубометра). "Наша ініціатива не означає однозначне тарифне зростання. Ми будемо стимулювати тих громадян, які укладаються в норми споживання", - сказав міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

Учасники ринку скептично оцінюють цю ініціативу. Представники водоканалів говорять про те, що введення дворівневого, окупного тарифу, при нинішніх нормативах споживання, дозволило б у кілька разів збільшити прибуток підприємства. Але це моментально спричинить падіння обсягів споживання води. Крім того, підвищення тарифу негативно позначиться на рівні платежів.

Диференційовані тарифи діють в Україні при оплаті електроенергії. З лютого 2011 р. абоненти, які споживають понад 150 кВт.год на місяць, зобов'язані сплачувати за використану, понад цей рівень, електроенергію на 30% більше.

Варто зазначити, що раніше цього місяця, Президент України Віктор Янукович вимагав забезпечити єдиний підхід до формування тарифів на житлово-комунальні послуги. Тоді Янукович не вперше говорив про важливість запровадження єдиного підходу до тарифоутворення. Президент зазначив, що в тарифи на житлово-комунальні послуги не повинні закладатися ті позиції, за які має платити держава, а не громадяни. Янукович також підкреслив необхідність завершення роботи над концепцією державної політики у сфері ЖКГ. За словами Януковича, національне житлово-комунальне господарство повинне перейти на європейські стандарти якості.

У червні Янукович зробив "останнє попередження" прем'єр-міністру Миколі Азарову про необхідність проведення суттєвих змін у сфері житлово-комунальних послуг.

14 липня Президент України створив Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг України (НКРРКП).