Близнюк: Зміни до програми "Доступне житло" будуть внесені до кінця місяця

Кабінет міністрів України в червні внесе зміни до програми "Доступне житло". Про це міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк повідомив під час свого робочого візиту до Дніпропетровської області, передає кореспондент РБК-Україна.

Кабінет міністрів України в червні внесе зміни до програми "Доступне житло". Про це міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк повідомив під час свого робочого візиту до Дніпропетровської області, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми в цьому місяці приймемо третю постанову, яка весь час працює з коригуванням, щоб це було вигідніше для людей. На сьогоднішній день 7 тис. людей, які бажають взяти ці кредити, 4 тис. квартир запропоновано, і всього лише 72 договори укладено. Не всі люди мають, скажімо, внесок, такий як потрібен, поріг зарплати той, який не дозволяє (покупку житла за програмою), але ми будемо цю систему вдосконалювати, а, найголовніше, це абсолютно реальне завдання для органів місцевого самоврядування", - зазначив Близнюк .

Раніше Близнюк говорив, що за програмою пільгової іпотеки забудовники надали вже 4,7 тис. квартир. Міністр також повідомляв, що були внесені коректувальні зміни до постанови уряду, що регулює реалізацію програми "Доступне житло" в частині надання дешевих іпотечних кредитів, і триває робота над тим, щоб ліквідувати ті проблемні питання, які піднімають люди, охочі взяти участь в програмі.

Як заявляв раніше Близнюк, впровадження нової іпотечної програми дозволить забезпечити житлом понад 40 тис. громадян країни. За словами міністра, планується надати близько 30 тис. кредитів, що дозволить залучити в будівельну галузь майже 10 млрд грн.
Кабінет міністрів України (КМУ) в квітні 2012 р. розширив коло осіб, які можуть претендувати на пільгові кредити на придбання житла під 3% річних.

На програму пільгового кредитування уряд виділив цього року 40 млн грн. Нагадаємо, на реалізацію програми "Доступне житло" за станом на 1 червня 2012 р. в регіони України з державного бюджету було перераховано 30 млн грн. Всього на програму "Доступне житло" в 2012 р. передбачено 1 млрд грн. У Національному банку України (НБУ) вважають, що цих коштів достатньо для покриття заявок всіх бажаючих взяти участь в програмі.

Державною програмою здешевлення іпотечних кредитів передбачено, що держава компенсує 13% з 16% такого кредиту.
Пільгова іпотека входить до переліку соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича в рамках програми "Доступне житло". Прем'єр-міністр України Микола Азаров зазначив, що в Україні в 2012 р. за рахунок програми "Доступне житло" планується побудувати близько 2 млн кв. м житла. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся