Біометричний паспорт громадянина України: затверджено зразок і порядок оформлення документа (фото)
Кабінет міністрів України затвердив єдині зразки бланків документів, що засвідчують особу, підтверджують громадянство України або спеціальний статус особистості. Про це йдеться в постанові уряду №185 від 13 березня 2013 р. "Деякі питання виконання закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
Фотогалерея: "Кабмін затвердив зразок і порядок оформлення біометричного паспорта громадянина України"
"Ввести з дня набрання чинності цієї постанови виготовлення, оформлення та видачу документів, зразки бланків яких затверджені цією постановою, із застосуванням засобів Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування", - йдеться в постанові.
Також, згідно з постановою, документи, видані до набрання чинності цієї постанови, діють протягом строку, на який вони були видані.
Посвідчення водія на право керування транспортними засобами категорій А, А1, В і В1, оформлені та видані після набрання чинності цією постановою, є дійсними протягом 20 років з дати їх видачі, інших категорій - протягом 10 років з указаної дати. Такі посвідчення підлягають обміну в установленому порядку.
До впровадження та видачі документів, зразки бланків яких затверджені цією постановою, документи оформлюються з використанням бланків попередніх зразків.
Читайте також: Рада ратифікувала угоду з ЄС про спрощення візового режиму
Міністерству внутрішніх справ і Державній міграційній службі слід забезпечити визначення виконавців робіт з виготовлення бланків документів, зразки яких затверджено цією постановою.
Нагадаємо, введення біометричних паспортів в Україні слід чекати не раніше 2015 р. Про це заявляв голова Державної міграційної служби України Микола Ковальчук.
"У нас план розроблений до 2016 р. Якщо все буде добре, швидше за все, у 2016 р. Якщо буде ще краще, якщо гроші будуть не поетапно, а відразу, - то у 2015 р. Якщо пройде випробування єдиний реєстр і він буде працювати відразу, то відразу будемо випускати. Сказати, що це буде у 2015 р. або 2016 р., або 2017 р., дуже складно", - зазначав Ковальчук.
За словами голови Державної міграційної служби, для впровадження в Україні біометричних паспортів необхідно 700-800 млн грн у поточному році.
Читайте також: Громадянам України у 2012 р. стали рідше відмовляти у видачі шенгенських віз (відео)
Нагадаємо, що закон про введення в Україні біометричних паспортів набув чинності 6 грудня 2012 р. Документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України або спеціальний статус особи, видані до дня набуття чинності відповідного закону, є дійсними до завершення терміну їх дії і не підлягають обов'язковій заміні.
Відповідно до закону, біометричний паспорт громадянина України має виготовлятися у формі карти, яка містить безконтактний електронний носій інформації. До паспорту повинна вноситься наступна інформація: назва держави, назва документа, прізвище, ім'я, стать, громадянство, дата народження, місце народження, оцифрований образ особи, оцифрований підпис, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі документа, уповноважений суб'єкт, що видав документ.
Біометричні паспорти будуть видаватися всім громадянам України з народження строком на 10 років.
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій інформації, та складається з м'якої обкладинки, 32 сторінок і сторінки даних.
Читайте також: Янукович доручив до грудня 2013 р. скоротити терміни видачі внутрішніх паспортів до 10 днів і закордонних паспортів - до 20 днів
Єдиний державний демографічний реєстр - це функціонально єдина система, що складається з головного і резервного обчислювальних центрів і вузлів уповноважених суб'єктів. Законом визначається, що Єдиний державний демографічний реєстр - електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки та використання інформації про особу.
Біометричний паспорт відрізняється від звичайного тим, що в нього вбудований спеціальний чіп, який містить двомірну фотографію його власника, а також дані: прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, номер паспорта, дату його видачі і закінчення терміну дії.
Ідея створення біометричних документів виникла у США після подій 11 вересня 2001 р. У 2002 р. представники 188 країн світу підписали Новоорлеанську угоду, що визнала біометрію особи основною технологією ідентифікації для паспортів і в'їзних віз наступного покоління.