ua en ru

Біометричні паспорти в Україні з'являться не раніше 2015 р., - Держміграційна служба

Автор: RBC.UA
Введення біометричних паспортів в Україні слід чекати не раніше 2015 р. Про це заявив на прес-конференції голова Державної міграційної служби України Микола Ковальчук, передає кореспондент РБК-Україна.

Введення біометричних паспортів в Україні слід чекати не раніше 2015 р. Про це заявив на прес-конференції голова Державної міграційної служби України Микола Ковальчук (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"У нас план розроблений до 2016 р. Якщо все буде добре, швидше за все, в 2016 р. Якщо буде ще краще, якщо гроші будуть не поетапно, а відразу, - то в 2015 р. Якщо пройде випробування єдиний реєстр і він буде працювати відразу, то відразу будемо випускати. Сказати, що це буде в 2015 р. або 2016 р., або 2017 дуже складно ", - зазначив Ковальчук.

За його словами, для впровадження в Україні біометричних паспортів необхідно 700-800 млн грн. в цьому році, за його словами Держміграційну служба ще не отримувала коштів для впровадження біометричних паспортів. Ковальчук також додав, що чіп в біометричному паспорті потрібен тільки для захисту паспорта. У чіп будуть вноситися тільки дані про власника, що містяться на першій сторінці паспорта.

Читайте також: Державна міграційна служба видаватиме паспорти старого зразка, поки не підготується видавати біометричні паспорти

Раніше у Державній міграційній службі відзначали, що поки розробляється законодавча база для впровадження біометричних паспортів і поки що видаватимуться паспорти старого зразка. "Першим кроком до впровадження таких документів (біометричних паспортів, - ред.) Буде розробка і прийняття низки підзаконних актів, якими будуть визначені технічні описи документів і порядок їх оформлення і видачі. Після прийняття зазначених нормативно-правових актів Державна міграційна служба України отримає підстави для проведення тендерних процедур, за результатами яких буде визначено підприємство, яке буде виготовляти бланки документів", - зазначали в Держміграційній службій.

Лише після врегулювання означених питань Державна міграційна служба України почне оформлення та видачу біометричних документів.

Нагадаємо, що закон про введення в Україні біометричних паспортів набув чинності 6 грудня 2012 р. Документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України або спеціальний статус особистості, видані до дня набуття чинності відповідного закону, є дійсними до завершення терміну їх дії і не підлягають обов'язковій заміні.

Відповідно до закону, біометричний паспорт громадянина України повинен виготовлятися у формі карти, яка містить безконтактний електронний носій інформації. У паспорт повинна вноситься наступна інформація: назва держави, назва документа, прізвище, ім'я, стать, громадянство, дата народження, місце народження, оцифрований образ особи, оцифрована підпис, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі документа, уповноважений суб'єкт, що видали документ.
Біометричні паспорти видаються всім громадянам України з народження строком на 10 років.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій інформації, та складається з м'якої обкладинки, 32 сторінок та сторінки даних.

Єдиний державний демографічний реєстр - це функціонально єдина система, що складається з головного і резервного обчислювальних центрів і вузлів уповноважених суб'єктів. Законом визначається, що Єдиний державний демографічний реєстр - електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки та використання інформації про особу.

Зазначимо, 30 листопада 2012 р. представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв заявив, що ЄС не буде забороняти громадянам в'їжджати на територію союзу без біометричних паспортів. "Разом з тим наявність біометричного проїзного документа буде умовою безвізового в'їзду в ЄС після прийняття Європейським союзом рішення про скасування віз для громадян України", - повідомив Єлісєєв. Також, за словами Єлісєєва "прийняття закону про біометричні паспорти - це серцевина лібералізації візового режиму з ЄС. Цей закон Україна повинна була прийняти давно ... Далі ми перейдемо на імплементаційних стадію безвізового режиму з ЄС".

Читайте також: Закон про введення біометричних паспортів в Україні набув чинності

Зазначимо, що на минулому саміті Україна-ЄС було прийнято рішення про продовження візової лібералізації для України та переказ у її другу фазу в першому півріччі 2013 р.

Біометричний паспорт відрізняється від звичайного тим, що в нього вбудований спеціальний чіп, який містить двомірну фотографію його власника, а також дані: прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, номер паспорта, дату його видачі і закінчення терміну дії.
Ідея створення біометричних документів виникла в США після подій 11 вересня 2001 р. У 2002 р. представники 188 країн світу підписали новоорлеанских угоду, що визнало біометрії особи основною технологією ідентифікації для паспортів і в'їзних віз наступного покоління.