Безробіття в Іспанії продовжує бити рекорди: 26% - за підсумками IV кварталу 2012 р

Безробіття в Іспанії побило свій черговий історичний максимум у звязку з триваючою рецесією і масштабним скороченням витрат.

Безробіття в Іспанії побило свій черговий історичний максимум у звязку з триваючою рецесією і масштабним скороченням витрат, передає Reuters.

Так, рівень безробіття в IV кварталі 2012 р. досяг 26%, або 5,97 мільйона осіб, свідчать дані Національного інституту статистики. Даний показник перевищив 25%, отримані кварталом раніше, і більш ніж удвічі перевищує середню відмітку по Євросоюзу.

Такої кількості безробітних в країні не було з 1970-х рр. і часів диктатури Франсиско Франко.

Читайте також: Іспанія на першому аукціоні держборгу в 2013 р. залучила 5,8 млрд євро

Коментуючи дану статистику, стратег Citigroup Хосе Луї Мартінес зазначив: "Ми ще не спостерігали дна, і зайнятість продовжить знижуватися в першому кварталі".

Напередодні також були опубліковані дані по іспанському ВВП. Так, економіка країни скоротилася на 0,6% в IV кварталі 2012 р., прискоривши темпи стиснення в порівнянні з попереднім кварталом. У III кварталі минулого року ВВП країни скоротився на 0,3% в квартальному численні.

Скорочення іспанської економіки в минулому році проходило на тлі проведених владою країни програм фіскальної консолідації, які "вбили" споживчу активність в країні. Індикатор, що відображає стан попиту на внутрішньому ринку Іспанії, за підсумками 2012 р. знизити на 3,9% - більш значно, ніж в 2011 р. У той же час обстановку трохи скорегував попит на зовнішньому ринку, який сприяв зростанню експорту і зниженню імпорту.

Читайте також: Іспанія отримала від ESM пакет допомоги в 39,5 млрд євро 

Нагадаємо, в кінці грудня 2012 року прем'єр-міністр країни Маріано Рахой заявив, що ситуація на ринку праці Іспанії кардинально зміниться через рік - в 2014 р. Саме такий термін, за словами прем'єра, знадобиться місцевому бізнесу для того, щоб знову почати створювати робочі місця.

Читайте також: Парламент Каталонії проголосив регіон суверенною суб'єктом, поки в складі Іспанії (відео)

В цілому Рахой чекає поліпшення стану економіки Іспанії в 2013 р. При цьому політик відзначає, що у країни можуть бути серйозні проблеми, адже загроза виходу найбільш економічно розвиненої провінції - Каталонії - все ще зберігається.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся