Безробіття в Греції досягло максимуму за всю історію статслужби

Четвер 11 квітня 2013 14:40
Автор: RBC.UA
Безробіття в Греції досягло нового максимуму в 27,2% за підсумками січня 2013 р. проти переглянутого показника в 25,7% в грудні 2012 р., говориться в повідомленні державного статистичного агентства Греції ELSTAT.

Безробіття в Греції досягло нового максимуму в 27,2% за підсумками січня 2013 р. проти переглянутого показника в 25,7% в грудні 2012 р., говориться в повідомленні державного статистичного агентства Греції ELSTAT.

Зафіксований показник є найвищим за всю історію ELSTAT, яка почала випускати статистику по грецькому безробіттю з 2006 р. Показник більш ніж удвічі перевищує середній рівень безробіття в країнах зони євро, що перебуває на рівні 12%.

Рівень безробіття збільшився в країні майже втричі з вересня 2009 р., коли в Греції вибухнула бюджетно-боргова криза.

Читайте також: Безробіття в єврозоні виросло до історичного рекорду

Обстановка на ринку праці, ослабленому кризою, посилюється через заходи жорсткої економії, які вживаються урядом країни. Програма по скороченню дефіциту бюджету, що проводиться грецькою владою під тиском міжнародних кредиторів і покликана уберегти країну від стихійного дефолту, забезпечивши фінансування з боку "трійки" (Європейська комісія, Європейський центральний банк, Міжнародний валютний фонд), обернулася для грецького ринку праці банкрутствами підприємств і масштабними скороченнями.

Відзначимо, що раніше сьогодні повідомлялося, що уряду Греції вдалося перевиконати план зниження бюджетного дефіциту в 2012 р. Влада скоротили показник до 6% від обсягу національного ВВП проти плану в 6,6%, який був позначений на початку року.

Крім того, раніше грецький Центробанк повідомив про приплив коштів на депозити банків країни на тлі кіпрської кризи. Так, за підсумками березня кошти на депозитах грецьких кредитних організацій зросли більш ніж на 1,5 млрд євро, повідомив голова ЦБ Греції Георгіос Правопулос.

Економіка Греції вже п'ятий рік перебуває в рецесії. Аналітики очікують, що 2013 р. не стане винятком, і ВВП країни скоротиться ще в середньому на 4,5% на тлі прийнятих урядом антикризових заходів, що передбачають скорочення держвитрат і підвищення податків на загальну суму 9,4 млн євро.

Читайте також: Безробіття в Європі створює "вибухонебезпечну" соціальну ситуацію

Боргова криза єврозони охопила південні країни валютного блоку в 2010 р. Першою жертвою стала Греція, яка потерпіла крах на ринку держоблігацій. За нею епідемія перекинулася на всю зону євро, підкосивши найменш стійкі економіки, включаючи Ірландію, Португалію та Іспанію. В останній фінансова система потрапила під удар через необхідність рятувати банки. В цей же час прокотилася хвиля скорочень суверенних кредитних рейтингів: довіру світових агентств, крім Греції, Ірландії, Португалії та Іспанії, підірвали Італія, Франція і навіть США. Зараз держборг Греції вище 130% від ВВП, до 2013 р. він, за деякими даними, може перевищити 180% від ВВП.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся