ua en ru

У Каїрі демонстранти намагалися підпалити президентський палац, поліція використала водомети (фото, відео)

Автор: RBC.UA
У центрі Каїра єгипетська поліція використовувала водомети і стріляла в повітря, розганяючи протестуючих, які кидали пляшки із запальною сумішшю і каміння біля президентського палацу.

У центрі Каїра єгипетська поліція використовувала водомети і стріляла в повітря, розганяючи протестуючих, які кидали пляшки із запальною сумішшю і каміння біля президентського палацу, повідомляє Reuters.

Зіткнення відбулися після п'ятничної молитви, коли тисячі єгиптян вийшли на вулиці в кількох містах на знак протесту проти Президента Мухаммеда Мурсі.

Заворушення у палацу "Аль-Іттіхад" буквально розгорілися після того, як опозиціонери почали кидати в будівлю коктейлі Молотова. Кілька пляшок із запальною сумішшю потрапили на територію резиденції.

Читайте також: Міністр оборони Єгипту попередив про можливий "розвал держави", якщо політична криза продовжиться

Повідомляється також, що схожа ситуація склалася в районі площі Тахрір, неподалік від британського посольства. Там отримали поранення десятки маніфестантів, причому у багатьох з них вогнепальні поранення. Між тим, є інформація про те, що тисячі протестуючих збираються пройти ходою до будівлі верхньої палати парламенту, і потім взяти його в облогу.

Зазначимо, що на тиждень тому в ході заворушень в Єгипті загинули 56 осіб. Демонстрації послідували після того, як 21 особа була засуджена до смертної кари.

Нагадаємо, в кінці грудня 2012 р. Президент Єгипту Мурсі затвердив нову Конституцію країни. Її проект підтримали 63,8% громадян, що мають право голосу. Опозиційні партії заявили про масові фальсифікації, що мали місце при голосуванні.

Читайте також: В Єгипті у річницю революції спалахнули нові заворушення (фото)

Нова Конституції Єгипту встановлює для Президента нову межу повноважень - не більше двох термінів по чотири роки. Раніше глава держави міг переобиратися на 6-річний термін необмежену кількість разів. З документа прибрали згадку про рівноправність чоловіків і жінок, а в статті про свободу зібрань з'явився пункт про обов'язкове попередньому повідомленні властей. Державною релігією в країні визнається іслам, а в основі законодавства залишаться принципи шаріату.