ua en ru

Бернанке: ФРС не планує продовжувати політику грошового пом'якшення

Автор: RBC.UA
Глава ФРС США Бен Бернанке хоча і визнав уповільнення темпів зростання економіки, але дав ясно зрозуміти, що його відомство не планує продовжувати політику грошового пом'якшення.

Глава ФРС США Бен Бернанке хоча і визнав уповільнення темпів зростання економіки, але дав ясно зрозуміти, що його відомство не планує продовжувати політику грошового пом'якшення, повідомляє РБК daily.

"Економіка США відновлюється після важкої фінансової кризи і самого великого провалу на ринку житлової нерухомості з часів Великої депресії. Крім того, вона стикається з низкою інших проблем - від наслідків катастрофи в Японії до глобального тиску на сировинних ринках. У такій ситуації політика грошового пом'якшення не стане панацеєю ", - заявив глава ФРС.

Інвесторів заява регулятора розчарувала.

Тим не менш, Бернанке впевнений, що економіка США стикається тільки з тимчасовим застоєм. За його словами, "останні дані свідчать про деяку втрату імпульсу" на ринку праці, де відновлення по секторах разочаровуючи низька. Однак за умови "перспективи деякого пом'якшення цін на бензин" економіка і ринок праці додадуть у другій половині року.

Нагадаємо, згідно статистики, опублікованої минулого тижня, в США за травень зареєстровано лише 54 тис. нових робочих місць, що говорить про різке зниження темпів зростання зайнятості. При цьому в останні місяці в країні зростає безробіття: якщо в березні вона становила 8,8%, то в квітні - 9%, а в травні - 9,1%.

В кінці лютого ц.р. президент Федерального резервного банку Філадельфії Чарльз Плоссер заявив, що ФРС США може достроково припинити оголошену в листопаді 2010 р. програму "кількісного пом'якшення". За його словами, Федрезерв може вирішити відмовитися від подальшого викупу державних боргів в тому випадку, якщо споживчі ціни в США почнуть рости більш активно.

Відзначимо, 27 січня ц.р. в Федрезерві констатували продовження відновлення економіки, проте досить стриманими темпами. У заяві ФРС вказала, що існуючих темпів зростання недостатньо для серйозного поліпшення становища на ринку праці. Також вказується на тиск, що зберігається на житловий сектор країни. "Наприкінці минулого року споживчі витрати збільшилися, але подальше зростання стримується високим рівнем безробіття, низьким рівнем доходів і жорсткими умовами кредитування", - говорилося в документі.

Нагадаємо, 3 листопада 2010 р. ФРС США оголосила про нову програму викупу активів в обсязі 600 млрд дол. (так звана програма "кількісного пом'якшення"). Згідно з цією програмою, щомісяця викуповуються довгострокові казначейські облігації на суму 75 млрд дол. Таким чином, до кінця 2011 р. планується викупити 600 млрд дол.