ua en ru

У Бердянську суддя повернув нардепу від БПП 749 тис. грн застави

У Бердянську суддя повернув нардепу від БПП 749 тис. грн застави Справа проти депутата Бердянської міськради від БПП тягнеться вже більше року
Суддя Бердянського міськсуду повернув народному депутату від "Блоку Петра Порошенко" (БПП) Сергію Валентирову 749 тис. грн, які він вніс в якості застави за депутата Бердяского міськради від БПП Віктора Цуканова, обвинуваченого в отриманні хабара. Про це розповів сам Сергій Валентиров.

Суддя Бердянського міськсуду повернув народному депутату від "Блоку Петра Порошенко" (БПП) Сергію Валентирову 749 тис. грн, які він вніс в якості застави за депутата Бердяского міськради від БПП Віктора Цуканова, обвинуваченого в отриманні хабара. Про це розповів сам Сергій Валентиров.

Зазначимо, Віктор Цуканов, який обіймає посаду керівника Бердянського осередку БПП, відпущений на свободу під його особисте зобов'язання. У разі втечі від правосуддя, Цуканову загрожує штраф розміром до двох мінімальних зарплат.

Суддя "здійснив сміливий вчинок", вважає Сергій Валентиров. За його словами, спочатку представникам БПП не вдалося знайти спільну мову з суддею, але потім питання, все-таки зважився.

"Взаєморозуміння знайти не вдалося. Тому довелося особисто бути присутнім на суді і давати якісь обіцянки. Але спасибі судді - він пішов назустріч. Я задоволений рішенням щодо зміни запобіжного заходу", - сказав Валентиров, зазначивши, що у справі Цуканова велику роль відіграє адмінресурс, а на суддю "чинився тиск".

При цьому Валентиров підкреслив, що БПП в Запорізькій області не є владою в повній мірі, оскільки в іншому випадку, можливо, справа Цуканова вирішилося б значно швидше.

"БПП - це Київ. Чим далі від Києва, тим менше ініціатива президента може проявлятися. Будь-яка ініціатива на місцях буде слабшати", - підкреслив нардеп.

Сам Віктор Цуканов вважає, що справа проти нього сфабрикована. При цьому факт отримання хабара докладно документований.

Втім, депутат Бердянської міськради не зміг пояснити, хто і навіщо його дискредитує. "Це справа фабрикувалася ще за Януковича", - раніше стверджував Цуканов.

Пізніше депутат міськради говорив, що арешт пов'язаний з його призначенням головою місцевого штабу БПП, натякаючи на внутрішньопартійні розбірки. "Мене заарештували в квітні 2014 року, мене повинні були протягом цього тижня призначити керівником штабу Порошенка. Коли мене заарештували, вони повинні були штаб передати іншим людям", - зазначав Цуканов.

За його словами, гроші знадобилися Сергію Валентирову, щоб погасити кредит перед банком. "І він пішов у суд і попросив змінити запобіжний захід на "особисте зобов'язання"", - прокоментував голова Бердянського осередку БПП.

Втім, в Запорізькій обласній організації партії "БПП" вважають, що для суду не повинно мати значення, - перед ним депутати від правлячої партії або рядові громадяни.

"Яка різниця для суду - до якої партії належить той чи інший підозрюваний? Невідворотність покарання має бути для всіх винних - чи то депутат, чи то представник якоїсь організації", - заявив керівник секретаріату обласної організації БПП Юрій Ловчиков.

Він відкинув версію, що арешт Цуканова пов'язаний з боротьбою за місце голови Бердянської організації БПП. Голова обласної організації БПП назвав це "внутрішньобердянськими розбірками".

На спробу звільнити голову Бердянської міської організації БПП під приводом того, що він займає "високий пост" президентської політичної сили, відреагували політологи та експерти.

На думку директора соціологічної служби "Український барометр" Віктора Небоженка, в Україні склалася хибна практика, коли будь-який, хто представляє президентську партію і демонструє лояльність до Президента, може розраховувати на ухилення від кримінальної відповідальності.

А політолог Вадим Карасьов на своїй сторінці в Facebook писав, що подібними діями чиновники від БПП на місцях підставляють Президента Петра Порошенко, який є почесним головою партії.

Нагадаємо, навесні 2014 року депутата Бердянської міськради, голову міського партосередку "БПП" Цуканова Віктора заарештували за звинуваченням в отриманні хабара за виділення земельної ділянки на Азовському морі. Через два тижні його випустили під заставу в 749 тис. грн. Судові засідання по справі переносилися кілька разів. Чергове засідання суду призначене на сьогодні, 5 серпня.