Бенкендорф: На реалізацію планів з модернізації НТКУ необхідно 1 млрд грн

Середа 28 грудня 2011 14:36
Автор: RBC.UA
На реалізацію планів з модернізації НТКУ необхідно 1 млрд грн. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів генеральний директор Національної телерадіокомпанії України Єгор Бенкендорф.

На реалізацію планів з модернізації НТКУ необхідно 1 млрд грн. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів генеральний директор Національної телерадіокомпанії України Єгор Бенкендорф.

Серед планів на наступний рік, за словами Бенкендорфа, якісне висвітлення Євро-2012 та Олімпіади. Також у програмних планах вже відомі передачі і новий соціальний проект.

Бенкендорф розповів про бажання вивести Перший національний у топ-6 українських телеканалів за основними показам і збільшити середній показник частки до 5-6% (аудиторія 18 +).

Щодо фінансових планів, то в 2012 р. НТКУ планує отримати від реклами не менше 30 млн грн. і довести річний бюджет каналу до рівня кошторису сезону «Х-Фактора». Єгор Бенкендорф розповів, що на початку 2010 р. (Бенкендорф був призначений на пост генерального директора НТКУ в березні 2010 р.) рекламні надходження були в межах 7 млн ​​грн.

"Коли я прийшов на канал, ми збирали 7 млн ​​грн. Сподіваюся, наступного року ми зберемо не менше 30 млн грн - тільки від реклами. І, думаю, тоді кошторис одного циклу з 16 передач «Х-Фактора» буде дорівнювати рекламному бюджету «Першого Національного»", - сказав Бенкендорф.

Серед вже відчутних результатів один з найзначніших, на думку Єгора Бенкендорфа розвиток сайту Першого національного телеканалу. Зараз, за ​​словами гендиректора НТКУ його за місяць сайт переглядають більше 1 млн користувачів Інтернету. «На сайт «Першого Національного» заходять в 50-100 тис. раз більше. На сьогоднішній день дивимося - п'ята позиція. За 30 днів - 1 млн 825 користувачів, з них унікальних - 661 тис. 700. Раніше сайт за п'ять років стільки не збирав, скільки зараз за місяць. На сайті є всі новини, з сурдоперекладом, програми з сурдоперекладом. Причому можна повноцінно дивитися сайт на iphone, ipad, отримувати онлайн-трансляцію з сайту», - сказав Бенкендорф.

За його словами Інтернет нині прибутку не приносить, але вже окупається: «Хочеться, щоб сайт займав перше місце, щоб хоча б 200 тис. відвідувачів на день заходило. Тобто, 6 млн на місяць. Інтернет наразі прибутку не приносить, але сам себе окупає. Він робиться внутрішніми силами, на ентузіазмі. І, на жаль, поки немає ресурсів простимулювати цей хороший почин".

Одним з аспектів модернізації, за словами Бенкендорфа, є необхідність побудувати поряд з будівлею каналу ще одне невеличке приміщення. Цей проект зараз розробляється.

«По-хорошому, потрібно побудувати поряд новий економічний п'ятиповерховий будинок, гіперсучасний, енергозберігаючий. Цей проект я зараз проробляю. Канал в нинішньому вигляді - махіна у 22 поверхи, 12 га землі і т.д. - приречений на постійне дотування і на вмирання. Якщо у вас машина на 100 км з'їдає 200 літрів бензину, то ти на ній довго не поїздиш, яким б шофер не був. Я вважаю, що для НТКУ вистачить 3 га. Потрібно будувати гіперсучасну будівлю, де не потрібна буде окрема котельня, що буде споживати менше електроенергії, менше води, не потрібно буде залучати стільки сантехніків, бо не буде необхідності, як зараз, обслуговувати 36 тис. вентилів. Не потрібно буде стільки обслуговуючого персоналу, охоронців. І на одному поверсі цього будинку можна розмістити стільки ж офісів, скільки на трьох нинішнього. По хорошому, я б узяв гроші у держави на цю будівлю під заставу решти 10 га. І нехай держава на цих гектарах будує все, що хоче», - сказав Бенкендорф

Також, за його словами зношеність матеріально-технічної бази НТКУ зараз становить 85%.

Крім того, у НТКУ не сьогодні близько 14 млн грн. боргів. Раніше за словами гендиректора компанії заборгованість була в межах 88 млн грн.

А ще за майже два роки завдяки укладенню ряду світових угод щодо спірних питань, Національної телерадіокомпанії України (НТКУ) вдалося заощадити для держбюджету понад 500 млн грн.

Як приклад він навів суду з Марією Приймаченко, коли її роботи без дозволу були використані на дитячому Євробаченні. «Був позов на велику суму за авторські права. Вдалося зустрітися, переговорити і підписати мирний меморандум, щоб НТКУ не платила ці гроші і, більш того, надалі могла використовувати ці малюнки», - розповів Бенкердорф, додавши, що таких випадків за майже два роки було близько 200.

Також, за словами гендиректора НТКУ, в судовому порядку вдалося ліквідувати наслідки договору, що був укладений попереднім керівництвом НТКУ і передбачав передачу ефірного часу «Першого Національного» в управління приватній компанії, що дозволило НТКУ збільшити ефірний час «Першого Національного» на три години в прайм -тайм.

Нагадаємо, що 21 жовтня в Парижі генеральний директор НТКУ Єгор Бенкендорф і голова виконавчої ради EuroNews Філіп Кайла підписали Угоду про виробництво міжнародного сервісу EuroNews українською мовою. Також віце - прем'єр України Борис Колесніков та генеральний директор виконавчої ради EuroNews Майкл Пітерс підписали Меморандум про співпрацю між Україною та EuroNews.

Зараз, за ​​словами Бенкендорфа. аудиторія Euronews становить 300 млн домогосподарств у 151 країні світу. У планах покрити всю країну корпунктами Euronews. Це коштуватиме близько 15 млн грн. За його словами в 2012 р. планується відкрити корпункти телеканалу по всій країні, однак втручатися в інформаційну політику Euronews, НТКУ не має права. «Це буде робити Euronews, НТКУ не втручається в його інформаційну політику, це фізично неможливо. Стосовно корпунктів, хочеться, щоб вони були у всіх містах-мільйонниках», - сказав Бенкендорф.

Зазначимо, на сьогодні покриття території Україні сигналом Першого національного становить 97%. 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся