ua en ru

Білорусь погодила отримання кредиту від ЄврАзЕС на суму 3-3,5 млрд дол

Автор: RBC.UA
Білорусь погодила отримання кредиту з Антикризового фонду Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС) на суму 3-3,5 млрд дол. протягом 3 років.

Білорусь погодила отримання кредиту з Антикризового фонду Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС) на суму 3-3,5 млрд дол. протягом 3 років. Про це повідомляє РБК з посиланням на прес-конференцію в Мінську прем'єр-міністра Білорусі Михайла Мясниковича.

"Умови узгоджені, підходи визначені. Ми домовилися про те, що через систему Антикризового фонду ЄврАзЕС вирішуватимемо питання про виділення кредиту у розмірі 3, можливо, 3,5 млрд дол. протягом 3 років", - сказав М.Мясникович.

Білоруський прем'єр додав, що кредит буде наданий по ставці нижче комерційної.

Напередодні віце-прем'єр, міністр фінансів Російської федерації Олексій Кудрін повідомив, що зараз розглядається можливість надання Білорусії кредиту у розмірі 3 млрд дол. з Антикризового фонду ЄврАзЕС.

О.Кудрін зазначив, що стосовно надання кредиту досягнуті принципові домовленості в ході телефонної розмови між Президентом РФ Дмитром Медведєвим та Президентом Білорусі Олександром Лукашенком.

Нагадаємо, Білорусь потрапила в скрутне становище на початку цього року. Соціально орієнтована політика Олександра Лукашенка і його передвиборні обіцянки лягли непосильним тягарем на бюджет. Ситуація з платіжним балансом неухильно погіршувалася, а валютний ажіотаж, що виник обезкровив золотовалютні резерви Національного банку країни. У кінцевому результаті влада була змушена девальвувати національну валюту, фактично відмовившись від регулювання курсу.