ua en ru

Білорусія припинила імпорт українського пива

Автор: RBC.UA
Білорусія припинила імпорт українського пива, через незгоду українських пивоварів підвищити відпускні ціни в середньому на 60% і усунути демпінг по відношенню до білоруських виробників.

Білорусія припинила імпорт українського пива, через незгоду українських пивоварів підвищити відпускні ціни в середньому на 60% і усунути демпінг по відношенню до білоруських виробників, пише видання "Комерсант-Україна".

Таке підвищення цін, за словами учасників ринку, призвело б до зниження обсягу продажів українського пива в Білорусії на 70-80%.

Як повідомив у минулий четвер начальник сектора пивоварної галузі концерну "Белгоспищепром" Євген Марьюшевіч, Білорусія припинила поставки пива з України. За його словами, це сталося через те, що українські постачальники відмовилися схвалити запропонований Білорусією рівень мінімальних цін на українське пиво. 21 грудня минулого року рада міністрів Білорусії ввела ліцензування імпорту пива з України. Ліцензії видаються міністерством торгівлі Білорусії за погодженням з концерном "Белгоспищепром" і при наявності укладеного між ним та українським постачальником договору про мінімальну ціну.

Зазначимо, уряд Білорусії висловлює побажання, щоб замість закордонного білоруси пили вітчизняне пиво, на що спрямована загальнодержавна кампанія так званого імпортозаміщення - заради збереження валюти і підтримки національного виробника.

Спочатку білоруська сторона запропонувала українським виробникам встановити мінімальну ціну в середньому на 30% вища за ту, за якою вони постачали пиво раніше. Але потім ціни було запропоновано збільшити на 60%, розповіла "Комерсант-Україна" гендиректор асоціації "Укрпиво" Галина Коренькова: "Українські пивовари категорично не згодні на таке підвищення, так як це зробить їхню продукцію в Білорусії неконкурентоспроможною".

Компанії мають намір домагатися зниження мінімальної ціни, повідомила Г.Коренькова. З цією метою вони звернулися за допомогою в Мінекономіки. Проте поки про конкретні шляхи вирішення проблеми говорити рано. Вони будуть вироблені після ретельного вивчення ситуації, що склалася, розповів заступник міністра економіки Валерій П'ятницький: "Білорусія не перебуває в СОТ, і впливати на неї можна тільки через двосторонні відносини між країнами".

"Збільшення ціни на рівень, пропонований" Белгоспіщепрома ", робить неможливим роботу компанії "Оболонь" на цьому ринку", - повідомили в компанії.

За словами гендиректора "Славутич" Carlsberg Group" Петра Чернишова, його компанія була б згодна на підвищення ціни на 10-15%. Втім, у компанії відзначають, що навіть у разі збільшення мінімальних цін на пиво в Білорусі на 60% (у роздріб ціна зросте не менш ніж на 80%) виробник продовжить роботу на ринку. "Але обсяги продажу нашої компанії можуть скоротитися на 70-80%", - говорять в "Славутич" Carlsberg Group".

Нагадаємо, вперше про намір ввести ліцензування поставок пива "Белгоспищепром" заявив у серпні минулого року. Тоді голова концерну Іван Данченко говорив, що за допомогою цього заходу країна розраховує добитися зниження частки імпортного пива з нинішніх 30% до 5% у загальному обсязі ринку (30 млн дал) до 2015 р.

У квітні минулого року "Белгоспищепром" ініціював антидемпінгове розслідування щодо поставок українського пива і встановив факти демпінгу, розповів Є.Марьюшевіч: "Українські постачальники викуповують цілі полки в магазинах і збивають ціни на білоруське пиво. Обсяг поставок з України з 2005 р. збільшився в 12 разів, тоді як з РФ він останні 3 роки не мінявся". За 11 місяців 2010 р. в Білорусію було імпортовано 12,9 млн дал пива, з них з Україною - 4,3 млн дал на 16,5 млн дол, повідомили в асоціації "Укрпиво".