Білорусь повністю відновила продаж квитків на потяги сполученням з Україною
Білоруська залізниця повністю відновила продаж квитків на потяги сполученням з Україною відправленням з 30 березня ц.р. Про це повідомила прес-служба компанії.
"Завершено опрацювання розкладу руху курсують сполученням з Україною міжнародних поїздів в зв'язку з переходом України з 31 березня на літній час. На сьогоднішній день відкрита продаж квитків на всі потяги, що курсують по Білоруській залізниці сполученням з Україною", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, Білоруська залізниця з 15 лютого ц.р. тимчасово призупинила продаж квитків на потяги в Україну через невизначеність переходу останньої на літній час.
Читайте також: РЖД відновлює продаж квитків на потяги в повідомленні з Україною
Раніше продаж квитків на пасажирські потяги сполученням з Україною з 30 березня 2013 р. відновили "Російські залізниці" (РЖД). Коригування розкладів і графіків проводилося також у зв'язку з переходом 31 березня 2013 р. на лытный час. РЖД призупинила продаж квитків на поїзди далекого прямування сполученням з Україною 14 лютого 2013 р.
Минулої п'ятниці, 22 лютого, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна, як завжди, в останню неділю березня перейде на літній час. "Незрозуміло звідки беруться чутки. Ми як зазвичай 30 березня перейдемо на літній час. Ніяких дебатів з цього приводу ніде не ведеться. А коли це питання буде поставлено, ми обов'язково проінформуємо громадськість і порадимося. Але зараз я думаю, це неактуально. Ми повинні по максимуму використовувати світлий час доби і економити енергоресурси", - заявив Азаров.
У січні повідомлялося, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує скасувати літній час на території України. Про це йдеться в проекті закону "Про порядок обчислення часу на території України". Згідно з проектом закону пропонується ввести час другого часового поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки.
Читайте також: Питання переходу на літній час є неактуальним, - Азаров
Ініціатива Кабміну далеко не перша в питанні "переведення стрілок" як уряду так і народних депутатів. Парламент VI скликання 20 вересня 2011 р. підтримав проект постанови депутата від Партії регіонів Олега Надоші, яким передбачалося відмовитися від переведення годинників на зимовий час. Прийнятий проект постанови викликав бурхливу реакцію в суспільстві: проти скасування зимового часу висловлювалися експерти і населення.
У підсумку глава українського парламенту Володимир Литвин вніс проект про скасування постанови ініційованого Надошею. Прийняти постанову депутати змогли лише з другої спроби. І вже 13 жовтня іншим регіоналом Вадимом Колесніченком було внесено новий проект постанови - на цей раз про скасування літнього часу. Колесніченко запропонував нардепам ввести на території України зимовий час.
Читайте також: Мінекономрозвитку в черговий раз пропонує скасувати літній час в Україні
У середині жовтня Міністерство економічного розвитку і торгівлі запропонувало своє бачення літочислення на території України - скасувати перехід на літній час.
Зимовий час є "астрономічним", літній час вводиться в багатьох країнах для економії електроенергії на освітлення. Терміни дії літнього часу вводяться відповідно до рекомендацій Європейської економічної комісії ООН для гармонізації міжнародних інформаційних систем. Перехід на сезонний час здійснюється нині в 110 країнах. Літній час використовують близько 80 країн світу.