ru ua

Білорусія обмежила імпорт кондитерських виробів

Автор: RBC.UA
Білорусія обмежила продаж імпортних кондитерських виробів. Продукція білоруських компаній повинна займати не менше 85% всіх продажів кондитерських виробів в країні - таке доручення місцевій владі дав прем'єр-міністр Білорусії Михайло Мясникович. Про це свідчать листи міської влади, які вони розіслали торговим організаціям.

Білорусія обмежила продаж імпортних кондитерських виробів. Про це сьогодні повідомляє "Комерсант-Україна", у розпорядженні якого опинився лист влади країни до торгових компаній, де для локальних виробників у структурі продажів кондитерської продукції встановлюється квота в 85%.

Білорусія зараз - один з найбільших експортних ринків збуту для українських виробників, і введені заходи загрожують їм втратою понад 55 млн дол доходу на рік.

Продукція білоруських компаній повинна займати не менше 85% всіх продажів кондитерських виробів в країні - таке доручення місцевій владі дав прем'єр-міністр Білорусії Михайло Мясникович (на фото). Про це свідчать листи міської влади, які вони розіслали торговим організаціям. У листі головного управління споживчого ринку Мінського міськвиконкому, датованому 6 квітня, також потрібно "забезпечити наявність у продажу широкого асортименту кондитерських виробів вітчизняного виробництва ... посприяти і брати активну участь у проведених вітчизняними виробниками інтервенціях і рекламних заходах".

Читайте також: Білорусія закрила ринок для продукції українських кондитерських підприємств

У корпорації Roshen кажуть, що вже відчувають дискримінацію на цьому ринку. "Якщо раніше імпортний товар займав умовно 50% на полиці, то сьогодні він може претендувати тільки на 15%. Це істотно ускладнило просування, тому що торгівля стала значно скорочувати замовлення. Як результат, спостерігається падіння продажів на 30-50%", - розповів співрозмовник "Комерсант-Україна" у Roshen. У компанії АВК пов'язують дії білоруської влади з сталася нещодавно в країні націоналізацією фабрик "Комунарка" і "Спартак". "Через те що місцеві виробники стали втрачати частку, влада вирішила захистити ринок в першу чергу від імпорту", - вважає менеджер компанії.

Українські виробники майже весь квітень не могли ввезти свою продукцію до Білорусії - місцева митниця затримувала транспорт з їх продукцією на кордоні для додаткових перевірок. При цьому офіційно обмежень поставок не вводилося, але до української продукції застосовувався посилений митний контроль.

Білоруська влада, стверджує, що жодних нормативних документів, що обмежують права українських кондитерів, не існує. "У нас немає ніяких торгових бар'єрів по відношенню до української кондитерської продукції", - заявили в прес-службі міністерства торгівлі, відмовившись від більш докладних коментарів. Більше того, як заявила інформагентству БелаПАН начальник відділу бакалейно-кондитерських та інших товарів управління споживчого ринку продовольчих товарів міністерства торгівлі Тетяна Радкевич, існує тільки затверджений графік поставок продукції білоруських підприємств.

Читайте також: Держветфітослужба ввела тимчасові обмеження на ввезення в Україну продукції трьох білоруських підприємств

За даними національного статистичного комітету Білорусі, українська продукція зараз займає третє місце (після молдавської та російської) серед країн-імпортерів за обсягами продажів у країні. А за інформацією Держстату України, в січні-березня 2013 р. туди було поставлено 5,38 тис. т продукції на суму 15,95 млн дол. Основними експортерами є Roshen, "Конті" і АВК. Білорусія - четвертий за величиною (після Росії, Казахстану та Азербайджану) експортний ринок для українських кондитерів.

У прес-службі Мінекономрозвитку відзначили лише, що вже займаються проблемою вільного доступу українських кондитерських виробів на ринок Білорусії, і це питання буде обговорюватися на найближчому засіданні українсько-білоруської міжурядової комісії, запланованому на 22 травня. Раніше джерело у МЕРТ пояснив виникли у українських кондитерів проблеми на білоруському ринку відповіддю на прагнення України ввести обмеження на імпорт нафтопродуктів з Білорусії. "Але після закриття цього розслідування Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі частина перешкод була усунута", - зазначило джерело.