Білорусія офіційно зняла обмеження на імпорт пива з України

Білорусія зняла обмеження на імпорт українського пива. Як повідомляє сьогодні прес-служба білоруського уряду, це передбачено постановою Ради міністрів від 17 травня 2012 р.

Білорусія зняла обмеження на імпорт українського пива. Як повідомляє сьогодні прес-служба білоруського уряду, це передбачено постановою Ради міністрів від 17 травня 2012 р.

Даним документом визнається такою, що втратила чинність постанова уряду від 21 грудня 2010 р., що діяла раніше, про ліцензування імпорту пива з України. Ввезення пива було обмежене в кінці 2010 р. після скарг білоруських пивоварів на демпінг. Імпорт українського пива був переведений на разові ліцензії з обов'язковим погодженням мінімальних цін, що сприяло скороченню обсягу його продажу в Білорусії.

На початку січня 2011 р. через незгоду українських пивоварів виконувати постанову №1860, Білорусія припинила імпорт українського пива в країну.

Уряд Білорусії довгий час висловив побажання, щоб замість закордонного громадяни країни пили вітчизняне пиво, на що спрямована загальнодержавна кампанія так званого імпортозаміщення - заради збереження валюти і підтримки національного виробника.

Антидемпінгове розслідування щодо українського пива Білорусія припинила 25 січня 2011 р. - у рамках міждержавних комісій жодного факту демпінгу виявлено не було.

Перший заступник прем'єр-міністра Білорусії Володимир Семашко і міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко 3 травня за підсумками зустрічі в Мінську заявили, що Білорусія найближчим часом вирішить питання доступу на свій ринок українських виробників пива, а Україна зніме введені раніше тимчасові обмеження на постачання білоруської молочної продукції.

Раніше Порошенко повідомляв, що експорт українського пива в Білорусію в минулому році знизився на 77% у порівнянні з попереднім роком, коли Мінськ ввів торгові ліцензії, штовхаючи ціни вгору. За даними компанії "Оболонь", експорт українського пива в 2011 р. скоротився на 5,9% до 280,8 млн л, у той час як імпорт виріс на 81,7%.

Нагадаємо, Україна з 1 січня ввела тимчасову заборону на ввезення м'ясних і молочних продуктів, висловивши сумнів у їх безпечності. 14 травня Держветфітослужба України дозволила дев'яти білоруським молокопереробним підприємствам поставки продукції на український ринок.

Таким чином, Україна поступово залагодила два торгових конфлікти зі своїми сусідами. Так звана "сирна війна" з Росією, схоже, також завершена.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся