ru ua

Білорусія має намір скоротити імпорт українського пива

Автор: RBC.UA
У Білорусії заплановано до 2015 р. зменшити частку імпортного пива з 30% до 5%, при тому, що в даний час тільки українське пиво тримає 10% на білоруському ринку.

У Білорусії заплановано до 2015 р. зменшити частку імпортного пива з 30% до 5%, при тому, що в даний час тільки українське пиво тримає 10% на білоруському ринку, передає радіо «Свобода».

Уряд Білорусії висловлює побажання, щоб замість закордонного білоруси пили вітчизняне пиво, на що спрямована загальнодержавна кампанія так званого імпортозаміщення - заради збереження валюти і підтримки національного виробника.

Щодо українського пива, то влада Білорусі не перший рік звинувачує його імпортерів в демпінгових цінах. В даний час уряд Білорусі має намір запровадити процедуру ліцензування імпорту українського пива.

Відзначимо, за даними ЗАТ "Укрпиво" (галузева організація, що об'єднує виробників пива України) в Україні за підсумками 2009 р. ринок пива скоротився на 7,4% і в цифровому вираженні склав 265,3 млн дол. При цьому виробництво хмільного напою знизилося на 6,2% - до 300,5 млн дал. При цьому, експорт пива за звітний період скоротився на 2,9%, до 34,2 млн дал, а імпорт - на 16,2%, до 1,6 млн дал.

На думку експертів, ринок пива в Україні в 2009 р. досяг меж насичення, тому очікувати зростання варто лише за рахунок експорту.