Баварія - Барселона: Каталонці жорстоко розгромлені у Мюнхені

"Бавария" разгромила "Барселону" в первом матче полуфинала Лиги чемпионов УЕФА. Матч в Мюнхене завершился со счетом 4:0. Дублем в матче отметился Томас Мюллер, еще по голу забили Марио Гомес и Арьен Роббен.

"Баварія" розгромила "Барселону" у першому матчі півфіналу Ліги чемпіонів УЄФА. Матч у Мюнхені завершився з рахунком 4:0. Дублем в матчі відзначився Томас Мюллер, ще по голу забили Маріо Гомес і Арьєн Роббен.

Баварія - Барселона 4:0
: Мюллер, 25, 82, Гомес, 49, Роббен, 71
Баварія: Нойер, Боатенг, Лам, Данте, Рібері, Мюллер (Пісарро, 83), Алаба, Швайнштайгер, Роббен (Шачири, 89), Мартінес, Гомес (Густаво, 70)
Барселона: Вальдес, Бартра, Альба, Алвеш, Піке, Бускетс, Хаві, Іньєста, Мессі, Педро (Вілья, 83), Санчес

Ніякої розвідки суперникам не знадобилося, і вже на другій хвилині рахунок цілком міг бути відкритий. Арьєн Роббен майже від кута воротарської щільно вистрілив низом, але Віктор Вальдес здорово вибрав позицію і врятував свою команду. Як з'ясувалося пізніше, це був єдиний гострий момент у першій половині тайму. Гості, що не дивно, більше володіли м'ячем, але голкіпера "Баварії" Мануеля Нойера зовсім не турбували. Дружина Юппа Хайнкеса діяла опасніше, хоча до пори до часу не могла отримати з цього ніякої вигоди.

Ситуація змінилася на 33-й хвилині, коли "Баварія" вийшла вперед. Все почалося з подачі кутового, після якої захисники гостей не зуміли толком розрядити обстановку. У підсумку Роббен навісив на Данте, той невдало пробив головою, але вийшла відмінна передача на Томаса Мюллера, який ударом з "другого поверху" не залишив Вальдесу жодних шансів.

В цілому ж команди в першому таймі відверто розчарували, не продемонструвавши того космічного футболу, якого від них так чекали вболівальники. "Барса" була невпізнавана: Мессі лише декілька разів торкнувся м'яча, а Нойер так і не вступив у гру. Не трапилося нічого примітного і біля воріт Вальдеса, якщо не вважати двох нових епізодів.

Ледве почався другий тайм, як положення "Барселони" стало критичним. Знову пішла подача Роббена з кутового, на цей раз скидку головою зробив вже автор першого гола Мюллер, а Маріо Гомес, технічно поклавши корпус, з пари метрів розстріляв порожні ворота. Каталонці явно остовпіли, зовсім не знаючи, що протиставити опонентові, і зовсім скоро рахунок дивом не став великим. Роббен зробив ривок до штрафної площі гостей, міг бити сам, але вважив за краще зіграти на Франка Рібері. Француз цілив в дальній кут і лише трохи не влучив в ціль.

Поступово "блаугранас" встановили контроль над м'ячем, але настільки необхідним каталонському клубу голом на виїзді зовсім не пахло. Андрес Інієста абсолютно загубився на полі, наслідки травми, швидше за все, не давали проявити себе Мессі, іншим гравцям "Барселони" атакуючого плану майже не вдавалося зачепитися попереду за м'яч. В середині другої 45-хвилинки дуже нелогічно міг забити гол Бартра - м'яч відскочив до захисника, який знаходився в забійній позиції, і він штовхнув його прямо в руки Нойеру.

Мюнхенці відповіли на це третім взяттям воріт Вальдеса. В результаті стрімкої комбінації Бастіан Швайнштайгер відпасував на Роббена, а той увійшов у штрафну, обіграв Жорді Альбу і більярдним ударом відправив м'яч рикошетом від дальньої штанги. Кіперу "Барселони" залишалося лише розвести руками, що він зробив знову і дев'ять хвилин потому, коли Мюллер оформив дубль, чітко замкнувши фланговий простріл Давида Алаби.

Майбутній чемпіон Іспанії остаточно перетворився в боксера, який отримав в саму щелепу і нерухомо лежить на підлозі. У підсумку "Барселона" повторила найбільшу поразку у своїй європейській історії. З рахунком 0:4 каталонці програвали "Мілану" у фіналі 1994 року і київському "Динамо" на груповому етапі сезону 1997/98. Віланові і його підопічним тижнем пізніше належить зробити справжнє диво, хоча проти такої "Баварії" навряд чи це допоможе.