Баттіста Рікка очолив Банк Ватикану
Папи Римський Франциск призначив на посаду глави Банку Ватикану довіреного прелата Баттісту Маріо Сальваторе Рікку (на фото). Про це повідомляє служба ВВС.
До цього Рікка керував частиною власності Римської католицької церкви.
Це перший крок недавно обраного Папи до реформування банку, що опинився в центрі крупного скандалу.
У травні 2012 р. директор Банку Ватикану Етторе Готті Тедескі був знятий зі своєї посади. Ватикан пояснив це рішення "неналежним виконанням обов'язків" з боку Тедескі. Рада директорів банку одноголосно прийняла вотум недовір'я з приводу Тедескі.
Читайте також: Банк Ватикану хоче позбутися статусу "офшору"
Ще в 2010 р. італійська поліція почала розслідування відносно Тедескі в рамках справи про відмивання грошей.
З лютого 2013 р. посаду глави Банку Ватикану займав Ернст фон Фрейберг. Він почав перевіряти рахунки всіх клієнтів, але не виявив підозрілої активності. Фон Фрейберг заявляв, що хоче позбавити центробанк міста-держави від іміджу "офшору" і привести його діяльність у відповідність з міжнародними стандартами.
Також він збирався відкрити офіційний сайт Банка Ватикану. Крім того, Банк Ватикану почав видавати щорічні звіти.
Читайте також: Ватикан опублікував свій перший фінзвіт
Раніше в ЗМІ банк часто звинувачували в зв'язках з італійською мафією. Проте, на думку Фрейберга, банк дуже малий, щоб привернути увагу організованій злочинності, яка оперує сумами в 100 млрд євро.
Нагадаємо, 22 травня Ватикан оприлюднив перший у своїй історії річний звіт, зробивши тим самим ще один крок у напрямку повної прозорості фінансових операцій.
Регулятор отримав шість повідомлень про підозрілі внутрішні транзакції за 2012 р., два з яких були переслані в прокуратуру для розслідування.
Читайте також: Папа Римський канонізував 800 італійців, що відмовилися перейти в іслам (відео)
Банк Ватикану, офіційно відомий під назвою Інституту релігійної діяльності (ІРД), був створений в роки Другої світової війни для керування рахунками релігійних орденів, кардиналів, єпископів і священиків. Він вважається одним з найнепрозоріших фінансових інститутів у світі.
У липні 2012 року ІРД успішно пройшов першу перевірку фінансової прозорості, що проводилася експертною групою Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей. Разом з тим оцінки ефективності органу фінансового нагляду і можливості Банку Ватикану відстежувати підозрілі транзакції були украй низькими. Звіт Ватикану про "роботу над помилками" за підсумками перевірки має бути представлений регулятору у вересні 2013 року.