Башар Асад: У Сирії триває справжня війна (відео)

Сирійський Президент Башар Асад закликав новий кабінет міністрів до мобілізації всіх сил, щоб перемогти у війні, що розгортається на території країни. Слово "війна" прозвучало від нього вперше за весь час його публічних виступів.

Сирійський Президент Башар Асад закликав новий кабінет міністрів до мобілізації всіх сил, щоб перемогти у війні, що розгортається на території країни. Слово "війна" прозвучало від нього вперше за весь час його публічних виступів.

"Ми живемо в справжнісінькому стані війни. Оточені з усіх боків. Коли хтось знаходиться в стані війни, всі заходи, всі верстви суспільства, всі сектори економіки повинні бути направлені на перемогу в цій війні", - заявив Асад.

Президент зазначив, що політична стабільність і безпека в країні будуть можливі тільки після вирішення соціальних проблем. Він додав, що економічна стратегія повинна бути чітко визначена і сформульована - тільки так Сирія зможе вийти зі "стану війни".

За твердженням Асада, населення покладає на новий уряд великі надії. У свою чергу, зобов'язується забезпечити фінансами всі важливі галузі економіки та активізувати боротьбу з корупцією, щоб між населенням та чиновниками встановився прямий довірчий зв'язок.

Тим часом сирійський лідер піддав критиці дії західних держав. "Захід завжди вимагає, але ніколи нічого не дає натомість. Це було не раз доведено раніше", - підкреслив Асад. При цьому він зазначив, що Сирія хотіла б мати хороші відносини з усіма державами, але першочерговим завданням стане дотримання державних інтересів.

Зазначимо, що сьогодні було скоєно напад на сирійський телеканал "Аль-Іхбарійя" в Дамаску. Загинуло не менше трьох осіб. На даний момент мовлення відновлено.

Також в останні кілька днів значно загострилися відносини Сирії з Туреччиною, після того, як Сирія обстріляла кілька турецьких розвідлітаків. Турецька влада наполягає, що літаки не перетинали кордону повітряного простору з Сирією. Рада НАТО, після інцидентів повідомила, що не розглядав питання про введення в дію механізму колективної оборони проти Сирії відповідно до статті 5 договору про створення НАТО, де зазначено, що акт агресії проти держави-члена НАТО є нападом на весь союз. Однак, генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен зазначив, що НАТО висловлює підтримку Туреччини і рішуче засуджує Сирію.
На тлі дипломатичного скандалу резонансною новиною стала інформація про втечу більше 30 військовослужбовців сирійської армії до Туреччини.

Відносини Анкари і Дамаска серйозно погіршилися після початку масових виступів у березні 2011р. проти правління сирійського Президента Башара Асада. Турецький уряд приймає у себе сирійських опозиціонерів і біженців. Експерти Зазначають, що інцидент з винищувачем може призвести до ескалації напруженості між Туреччиною і Сирією.

Нагадаємо, в Сирії з березня 2011 р. триває протистояння влади і опозиції, яка вимагає відставки Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів", підтримувані зарубіжними радикальними угрупованнями ісламістів.

Між тим, американські розвідники стверджують, що позиції прихильників Асада в Сирії залишаються впевненими. Незважаючи на випадки дезертирства, армія як і раніше лояльна до влади, а сирійська опозиція, всупереч всім зусиллям, роздроблена і ніяк не може об'єднатися. Конфлікт у країні триває вже близько 15 місяців. За цей час, за різними даними, загинули більше 10 тис осіб. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся