ua en ru

Баррозу закликав європейських лідерів не поринати в популізм після виборів в Італії

Автор: RBC.UA
Глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу закликав глав європейських держав не піддаватися популістським вимогам. Таку заяву він зробив 26 лютого після оголошення результатів парламентських виборів в Італії, передає Reuters.

Глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу (на фото) закликав глав європейських держав не піддаватися популістським вимогам. Таку заяву він зробив 26 лютого після оголошення результатів парламентських виборів в Італії, передає Reuters.

Читайте також: Європейська комісія зобов'язала 22 країни ЄС повернути до загального бюджету 400 млн євро

"Я сподіваюся, що ми не піддамося спокусі на популістські імпульси через результати в одній із держав - членів ЄС. Питання, яке ми повинні собі поставити, є наступним: чи повинні ми визначати нашу політику, нашу економічну політику на основі короткострокових електоральних результатів? По-моєму, відповідь цілком очевидна", - сказав Баррозу.

Він навів приклади держав, які скоротили дефіцит бюджету й успішно провели чи почали проводити структурні реформи: Латвія, Португалія, Ірландія, Іспанія та Греція.

"Так, це правда, що економічна політика, яку ми проводимо у ЄС, являє собою виклик для будь-якого політика. Вона вимагає завзятості, послідовності та єдності впродовж значного проміжку часу. Ми ніколи не стверджували, що все буде просто. Все буде дуже складно. Ми повинні бути серйозні, коли обговорюємо економічну політику, і не піддаватися на поточні політичні чи партійні уподобання", - наголосив Баррозу.

Читайте також: Італію після виборів чекає новий виток кризи, - експерти (фото, відео)

У Брюсселі побоюються відмови нового італійського уряду від заходів жорсткої бюджетної економії, що призведе до нового витка боргової кризи в державах єврозони. Переможець парламентських виборів в Італії - П'єр Луїджі Берсані - вже заявив, що сама по собі бюджетна економія не може вирішити всі проблеми, що накопичилися в Європі, а вибори у його країні - це дзвінок для всього континенту.

Нагадаємо, що в результаті виборів в Італії, які відбулися напередодні, не було виявлено явного переможця. Лівоцентристи отримали 31,6% голосів у нижній палаті і 29,54% у верхній. Лише трохи їм поступилися прихильники колишнього прем'єр-міністра Сільвіо Берлусконі, а на третьому місці опинилася антиелітистська партія "Рух п'яти зірок".

Партія чинного прем'єр-міністра Італії Маріо Монті, який користується підтримкою у Брюсселі, посіла четверте місце. За подібних умов формування коаліційного уряду, як зазначають спостерігачі, буде надзвичайно ускладненим.

Читайте також: Єврокомісія буде перевіряти бюджети країн єврозони на відповідність правилам ЄС

"У кращому випадку італійську економіку чекає довгий період нестабільності, який негативним чином позначиться на довірі інвесторів. Найближчими місяцями фіскальні складнощі й перепони на шляху структурних реформ і змін ринку праці призведуть до негативного ставлення з боку світових гравців", - зазначив відповідальний за вироблення глобальної стратегії інвестиційної компанії Standard Life Investment Ендрю Мілліган.

Побоювання інвесторів вже призвели до того, що фондові торги у Європі 26 лютого 2013 р. завершилися зниженням основних індексів. Серед аутсайдерів опинилися цінні папери італійських банків, у той час як вартість обслуговування італійських боргових зобов'язань значно зросла. Banca Popolare di Milano Scarl подешевшав на 5,7%, один з провідних італійських банків Intesa Sanpaolo втратив 9,1% вартості, UniCredit - 8,22%. Слідом за італійськими банками подешевшали і фінансові організації по всій Європі.

Одночасно вартість обслуговування десятирічних італійських боргових зобов'язань на вторинному ринку підвищилася на 47 пунктів і склала 4,83%.

Додамо, що міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) не буде поки переглядати кредитний рейтинг Італії у зв'язку з виборами.