ua en ru

Баррозу: ЄС має намір завершити переговори по УА та ЗВТ з Україною

Автор: RBC.UA
ЄС сповнений рішучості завершити переговори про угоду про асоціацію з Україною, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Про це заявив голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу, повідомляє прес-служба ради ЄС.

ЄС сповнений рішучості завершити переговори про угоду про асоціацію з Україною, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Про це заявив голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу, повідомляє прес-служба ради ЄС.

"Зараз вирішальний момент у відносинах між Україною і ЄС. Цей саміт (Україна-ЄС) може стати вирішальним поштовхом до загальної мети політичної асоціації та економічної інтеграції. Це заявлена мета Європейського Союзу, і ми сповнені рішучості досягти її за допомогою завершення переговорів про угоду про асоціацію, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. В той же час, українська влада повинна продемонструвати, що вони дотримуються тих цінностей, які лежать в основі цієї асоціації: демократія, верховенство закону, повага до прав людини і незалежність судової влади", - зазначив Баррозу.

Голова Європейської ради Херман ван Ромпей додав, що на саміті також будуть визначені пріоритетні напрямки україно-європейського співробітництва на 2012 р.

"Основна мета зустрічі - підвести підсумки досягнутого прогресу, виявити питання, з яким ще належить робота, і позначити наші пріоритети на наступний рік. Саміт дозволить нам поглянути на фінішну пряму в переговорах щодо угоди про асоціацію... це буде майданчик для відкритої і критичної дискусії, де ми висловимо свою заклопотаність з ряду поточних проблем, що стоять перед Україною і ЄС", - резюмував Ван Ромпей.

Сьогодні в Києві відбудеться саміт Україна-ЄС. Планується, що окрім пленарного засідання, що відбудеться в Адміністрації Президента, Президент України Віктор Янукович зустрінеться з головою Європейської ради Херманом ван Ромпеєм та головою Єврокомісії Жозе Мануелем Боррозу.

Очікується, що на саміті буде підписано угоду про асоціацію України з ЄС, а також угоду про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Нагадаємо, в п'ятницю, віце-міністр закордонних справ Польщі Микола Довгелевич заявив, що парафування угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом (ЄС) може відбутися ще в 2011 році, але без урочистої церемонії. Він зазначив, що політична ситуація в Україні не сприяє тому, щоб ця церемонія відбулася на найвищому рівні.

Раніше міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко сказав, що швидше за все, на саміті парафування угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом не відбудеться, і сторони тільки оголосять про завершення переговорів щодо цього документа. Коментуючи відсутність домовленості щодо закріплення перспективи членства України в ЄС в угоді про асоціацію, Грищенко зазначив: "Ми все ще працюємо над компромісом. І думаю, що ми його досягнемо".

У свою чергу, Президент України Віктор Янукович впевнений в успішності ХV саміту Україна - ЄС. Глава держави зазначив, що 2011 рік був для України "особливо відповідальним на стратегічному євроінтеграційному напрямку".

Заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін раніше заявив, що для України не принципово парафувати угоду про асоціацію з ЄС на грудневому саміті в Києві, так як парафування є технічною, а не політичною процедурою.

15 грудня ц.р. перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв заявив, що угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС буде підписана 19 грудня в Києві.

27 жовтня Європарламент більшістю голосів прийняв резолюцію щодо України на сесії в Страсбурзі. У документі йдеться про те, що Європарламент "дотримується думки, що поглиблення відносин між ЄС і Україною, а також європейська перспектива в Україні мають велике значення і в інтересах обох сторін. ЄП визнає українські прагнення відповідно до статті 49 Угоди Європейського Союзу за умови виконання всіх критеріїв, включаючи принципи демократії, повагу до прав людини, фундаментальних свобод і верховенства права ". Парламент ЄС закликав ЄК не блокувати підписання Угоди про асоціацію з Україною.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".