Обама випереджає Ромні в президентській гонці на 7%
Президент США Барак Обама випереджає свого суперника в боротьбі за Білий дім Мітта Ромні на 7%. Такі результати дослідження громадської думки, проведеного телеканалом CNN. За чинного главу держави згодні віддати свій голос 52% американців, а кандидат від республіканців може розраховувати на підтримку тільки 45%.
Інший тривожний для Ромні факт, виявлений соціологами, - зростання його негативного рейтингу. Частка американців, ні за яких обставин не готових віддати голос за представника "слонів", досягла 48%. Раніше категорично проти республіканця висловлювалися тільки 42% опитаних.
У свою чергу негативний рейтинг Обами стабільний і навіть демонструє тенденцію до зниження. Раніше проти демократичного кандидата виступали 44%, а тепер тільки 42% громадян США.
Разом з тим в іншій гонці, яка теж впливає на результат кампанії, Ромни, як і раніше випереджає Обаму. Республіканський політик уже три місяці збирає більше пожертв у свій фонд. У липні штабу Ромні вдалося зібрати на передвиборчу кампанію трохи більше 100 млн дол., а команді Обами - лише близько 75 млн дол. Вже три місяці підряд фінансові надходження до фонду Ромні перевищують обсяг пожертвувань прихильників Обами, який в 2008 році зібрав у декілька разів більше грошей на кампанію, ніж його тодішній суперник Джон Маккейн.
Представники обох кандидатів стверджують, що сума переважної більшості пожертвувань не перевищила 250 дол. Нагадаємо, до фонду Ромні в червні надійшло набагато більше коштів, ніж до фонду Обами.
На відміну від більшості країн світу, виборча система США організована за територіально-представницькому принципом. Наступним президентом Сполучених Штатів стане не той кандидат, який набере більшу кількість голосів, а той, хто здобуде перемогу у більшій кількості штатів. У ході голосування в 2000 р. кандидат від республіканців Джордж Буш-молодший домігся обрання на вищий пост в країні, незважаючи на те, що в абсолютному вираженні отримав менше голосів, ніж його конкурент Альберт Гор.
Аналітики відзначають, що на шанси Ромні стати главою держави негативний вплив робить його приналежність до мормонської релігійній громаді. Конфесія, яка перебуває лише в деякому спорідненість із християнством, користується в США двоїстої репутацією. У XIX ст. мормони практикували багатоженство, що в багнети зустрічали їхні співвітчизники-протестанти. Відповідно до опитуваннями, що проводилися ще до номінації Ромні, більшість американців було не готове підтримати кандидатуру мормона на вищий пост в країні.
Вибори Президента США відбудуться 6 листопада 2012 р. і стануть 57-ми черговими виборами американського Президента. Президентські вибори в штатах непрямі. На листопадовому загальнонародному голосуванні спочатку визначаться виборці - найдостойніші жителі того або іншого штату, які повинні висловити волю своїх земляків на виборах. Саме вони на колегії в грудні 2012 р. повинні будуть вибрати Президента і віце-президента США. Інавгурація обраного Президента США планується на 20 січня 2013 р.