Послання Барака Обами до Конгресу: Президент США має намір підтримати середній клас і експорт (фото, відео)
Президент США Барак Обама виступив 12 лютого з посланням до Конгресу, в якому дав обгрунтування ключовим рішенням своєї адміністрації з питань внутрішньої і зовнішньої політики.
Американський лідер підкреслив, що його адміністрації вдалося добитися ряду успіхів в економічній сфері. Глава держави зупинився на двох з них: здобутки автомобільної промисловості та зниженні залежності від поставок іноземної нафти.
Також Обама виступив з низкою пропозицій. Серед іншого він запропонував підвищити мінімальний розмір оплати праці до 9 дол на годину. Це рішення Президент США охарактеризував як "чесне". "Ми знаємо, що наша економіка стає сильнішою, коли ми платимо за робочий день заслужені гроші", - сказав політик. Американський лідер назвав стан справ, за якого сім’я з двома дітьми не спроможна забезпечити себе навіть за умови коли обоє дорослих отримують мінімальну зарплату.
Читайте також: Бюджет США в січні вперше за 5 років став профіцитним
Президент привітав кроки компаній, таких як Apple і Ford Motor Co., Які зараз прагнуть створювати робочі місця в США. "Наше незавершене завдання полягає в тому, щоб переконатися, що уряд працює від імені більшості, а не меншості, що він заохочує вільне підприємництво, особисту ініціативу і відкриває двері в світ можливостей для кожної дитини цієї великої нації", - заявив Обама.
За твердженням Обами, запропоновані ним захід не призведуть до зростання бюджетного дефіциту.
У той же час Президент США сформулював внутрішньополітичний імператив своєї адміністрації так: "знову запалити пальним двигун американського добробуту - середній клас". За словами лідера, йдеться про головний виклик, який стоїть перед його поколінням.
Барак Обама кілька разів підкреслив, що не існує моральних підстав, за якими середній клас повинен вирішувати завдання зниження бюджетного дефіциту в поодинці, без додаткового оподаткування багатих.
Також заявив, що має намір почати переговори щодо створення зони вільної торгівлі з ЄС. "Сьогодні я оголошую, що ми почнемо переговори про повне трансатлантичному торговельне та інвестиційне партнерство з ЄС, оскільки вільна і справедлива торгівля через Атлантичний океан підтримує мільйони добре оплачуваних робочих місць в США", - сказав він.
Що стосується держборгу США, то Обама розповів, що зараз він і республіканці проводять складні переговори, щоб запобігти автоматичному скороченню витрат на 1,2 трлн дол, що має розпочатися з 1 березня. Він також відвів уряду вирішальну роль у розв'язанні проблем економічної нерівності. Він повторив свою вимогу, згідно з яким республіканці повинні прийняти пропозицію щодо підвищення податків з одночасним скороченням витрат як частина "збалансованого" підходу до скорочення дефіциту бюджету на 1,5 трлн дол за більш ніж 10 років.
Читайте також: США не розглядають сценарію повного виведення військ з Афганістану, - екс-головком НАТО в Афганістані
Хоча більшу частину промови Обама присвятив бюджету, податків і витрат, він також звернув увагу на дві найбільш спірні темпи: імміграцію та контроль над вогнепальною зброєю.
Почав свою промову Президент США з попередження про "раптове, різке, довільне" скорочення видатків в тому випадку, якщо Конгрес не зможе адекватно діяти для запобігання секвестру, що може призвести до сповільнення економіки, поставити під загрозу бойову готовність США і скоротити фінансування таких пріоритетних напрямків, як освіта, енергетика, медичні дослідження.
В черговий раз він закликав республіканців до позбавлення від податкових лазівок і вирахувань для заможних американців. Обама заявив, що секвестр "дійсно погана ідея, але було б ще гірше", якби він прийняв пропозиції республіканців щодо запобігання скорочення оборонного бюджету за рахунок більш сильного скорочення витрат на освіту та перепідготовку. "Ми не можемо просити пенсіонерів і працюючі сім'ї взяти на себе весь тягар скорочення дефіциту, до тих пір поки не зажадаємо більшого від найбільш багатих і могутніх, - зазначив він. - Хіба це справедливо? Хіба це сприяє зростанню?".
Читайте також: Лідери Євросоюзу домовилися підтримати угоду про вільну торгівлю з США
Обама запропонував створити Фонд енергетичної безпеки, фінансований за рахунок газових і нафтових доходів, для того щоб проводити дослідження по розробках шляхів переходу на альтернативні джерела енергії для легкових і вантажних автомобілів.
Також, виступаючи перед Конгресом, американський лідер підтвердив, що збройний контингент його країни покине Афганістан до результату 2014 р., після чого війна в середньоазіатському державі буде завершена. "Ми вже повернули на батьківщину приблизно 33 тисячі хоробрих військовослужбовців. Цієї весни наші сили візьмуть на себе функцію підтримки, тоді як керівництво (щодо забезпечення безпеки в країні) візьмуть афганські служби безпеки. Сьогодні я можу оголосити, що протягом року ще 34 тисячі американських військових повернуться додому з Афганістану. Скорочення військ продовжиться. І до кінця наступного року війна в Афганістані завершиться", - заявив американський лідер.
Раніше глава держави поставив до відома про свої плани Президента Афганістану Хаміда Карзая і канцлера ФРН Ангелу Меркель. До теперішнього часу озброєний контингент США на території середньоазіатської країни налічує 66 тисяч осіб.